Zielona kawa na odchudzanie – czy to działa?

Zielona kawa na odchudzanie – czy to działa?
Rate this post

Zielona kawa na odchudzanie

Spory jest szum wokół preparatów wspomagających odchudzanie, bazujących na zielonej kawie. Wiem, że jakiś czas temu przedstawiałam tutaj recenzję jednego z nich, ale postanowiłam jeszcze „pociągnąć” ten temat dalej. Pojawiają się bowiem komentarze, że zielona kawa na odchudzanie wcale nie działa, a wszystkie te środki to jedna wielka ściema.

Może i tak jest, jeśli ktoś liczy na to, że zażyje ziarenka kawy, położy się na kanapie i … jego waga będzie spadać. Nic z tych rzeczy. Zielona kawa, choć działa odchudzająco, tylko wspomaga odchudzanie. Sprawia, że nie trzeba katować się drastycznymi głodówkami, że nie trzeba spędzać kilku godzin na siłowni. Wystarczy zachowanie kilku najważniejszych zasad, by zauważyć pozytywne efekty.

Moc kwasu chlorogenowego

Za właściwości odchudzające zielonej kawy odpowiada przede wszystkim kwas chlorogenowy. Jest to substancja, którą zalicza się do grupy silnych antyoksydantów. Jego działanie pozwalające na uporanie się ze zbędnymi kilogramami opiera się przede wszystkim na zmniejszeniu wchłaniania węglowodanów. Dzięki temu organizm, będąc pozbawiony podstawowego źródła energii, czerpie je z zapasów zgromadzonych w tkance tłuszczowej. W efekcie dochodzi do jej szybszego spalenia, co pozwala na utratę masy ciała. Rezultaty te są dodatkowo wzmacniane przez kofeinę, która podkręca metabolizm i sprawia, że odchudzanie przebiega znacznie szybciej.

Poniżej wklejam też filmik, w którym znajdziesz kilka cennych informacji na temat działania zielonej kawy

 

Skuteczność potwierdzona badaniami

Okazuje się, że odchudzające właściwości, jakie posiada zielona kawa to nie czcze mrzonki. Nad jej wpływem na utratę masy ciała prowadzone były badania. Przeprowadzone zostały na grupie 16 osób w wieku 22-46 (średnia wieku to ok. 33 lata). Podawano im preparaty zawierające różne dawki zielonej kawy oraz placebo. Efekty okazały się zadziwiające. Odnotowano, że każda osoba straciła średnio 8 kilogramów. Było to ok. 10,5% wagi początkowej. Zainteresowanych szczegółami badania odsyłam tutaj.

Zielona kawa skutecznie wspomaga odchudzanie. Trzeba jednak pamiętać, że dostępne preparaty są jedynie suplementami. Nie mogą więc zastąpić zdrowego odżywiania oraz aktywności fizycznej.

Zielona kawa nie tylko na odchudzanie

W zielonej kawie podoba mi się to, że nie tylko wspomaga odchudzanie. Okazuje się, że wykazuje szereg działań prozdrowotnych. Między innymi zapobiega cukrzycy typu II. Ponadto wspomaga regenerację wątroby. Zmniejsza również ryzyko udaru mózgu.

Gdzie szukać zielonej kawy?

Tak naprawdę zieloną kawę można dostać w każdym sklepie specjalizującym się w sprzedaży kawy w ogóle. Z doświadczenia polecam TEN. Ja tutaj zaopatruję się w zwykłą kawę paloną, bo… zielona kawa ma to do siebie, że jest bardzo gorzka w smaku.

Dlatego chyba lepiej wybrać po prostu preparaty bazujące na tym składniku. Sama stosowałam Green Coffee Extract i go polecam. Tutaj możecie go kupić (klik), a tutaj przeczytacie recenzję zielonej kawy w tabletkach.

No i już jak zakończycie kurację, koniecznie podzielcie się ze mną wrażeniami i efektami. Koniecznie 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

− one = eight