Zielona kawa – czy rzeczywiście może pomóc w odchudzaniu?

Zielona kawa – czy rzeczywiście może pomóc w odchudzaniu?
Rate this post

zielona kawa

Skoro tak dużo mówi się o zielonej kawie w kontekście walki z nadwagą, faktycznie musi być skuteczna w odchudzaniu. Za jej właściwościami odchudzającymi musi stać jakaś tajemnicza substancja, ponieważ gdyby była to tylko kofeina, również czarna kawa dawałaby podobny efekt odchudzający.

Tajemnica kwasu chlorogenowego

I rzeczywiście, zielona kawa zawiera sporą dawkę kwasu chlorogenowego, który wpływa na przyspieszenie efektów odchudzania.

Rola tego kwasu, uwzględniając redukcję masy ciała, odpowiada za zmniejszenie wchłaniania węglowodanów. A jak wiadomo, są to składniki odżywcze, które stanowią najważniejsze źródło energii, a jednocześnie mogą dostarczać tzw. pustych kalorii. Jeśli wchłanianie węglowodanów zostanie ograniczone, wówczas organizm zmuszony jest czerpać energię niezbędną do funkcjonowania z rezerw energetycznych. Jaki jest tego efekt, nie trudno się domyślać – dochodzi do redukcji tkanki tłuszczowej.

Ot, cała tajemnica odchudzającego działania kwasu chlorogenowego.

Skuteczność potwierdzona badaniami

O tym, że zielona kawa odchudzanie gwarantująca zapewnia wysoki spadek masy ciała, świadczą liczne badania. Testy prowadzone na 16-osobowej grupie przez okres 6 tygodni pozwoliły na obserwację następujących wniosków:

  • średni spadek masy ciała – 2 kg,
  • średni spadek stopnia odtłuszczenia ciała – 1-2%.

O efektach stosowania zielonej kawy wielokrotnie wspominał dr. Oz (klik).

Dlaczego zielona kawa w tabletkach?

Zielona kawa w formie ziaren dostępna jest w każdym sklepie z kawą. Nie jest to żaden produkt trudno dostępny, dlatego z powodzeniem można zdecydować się na kurację zieloną kawą właśnie w formie napoju. Raczej tylko z teorii. Dlaczego?

Otóż zielona kawa w ziarnach ma ten feler, że jest strasznie gorzka. Jeśli nie znosisz smaku i zapachu „małej czarnej”, tym bardziej nie do przełknięcia będzie kawa zaparzona z niepalonych ziaren. Nie oznacza to jednak, że musisz zrezygnować z odchudzającego działania kwasu chlorogenowego. Producenci suplementów zadbali o to, by właściwości zielonej kawy zostały zamknięte w kapsułkach.

Podczas, gdy większość środków z ekstraktem z zielonej kawy zawiera średnio 500-800 mg, dostępny jest jeden preparat, który wyróżnia się na tle pozostałych.

Green Coffee Extract to aż 5000 mg czystego ekstraktu w rozsądnej cenie. Dzięki temu preparat jeszcze szybciej redukuje tkankę tłuszczową oraz silniej hamuje apetyt.

green-coffee-extract

Nie zawiera żadnych substancji wspomagających, a mimo to charakteryzuje się doskonałą skutecznością. Stanowi więc świetny zamiennik ziaren kawy niepalonej, będąc pozbawionym gorzkiego i nieprzyjemnego smaku. W połączeniu z racjonalnym odżywianiem oraz minimum wysiłku fizycznego, gwarantuje zadowalające rezultaty. Nie potrzebna jest więc żadna drastyczna dieta, by uzyskać szczupłą sylwetkę.

Ostrzegam jednak przed zamawianiem preparatów z zieloną kawą gwarantujących, że schudniesz 20 kilo w ciągu miesiąca. To jest niemożliwe, nawet u osób bardzo otyłych. Takie reklamy to zwykła ściema. No i pod żadnym pozorem nie dajcie się wrobić w żadne darmowe próbki – pierwsze opakowanie może uda się otrzymać za darmo, ale potem będziesz dostawać kolejne i kolejne, za które będzie trzeba słono zapłacić. Schudnie więc tylko Twój portfel, a Tobie nie będzie łatwo się uwolnić od przychodzących paczek.

Wspomnianą zieloną kawę kupisz tutaj – bez żadnego ryzyka i naciągania.

A na koniec jeszcze ….

5 nieodchudzających powodów, dla których warto jeszcze przyjmować zieloną kawę:

  • jako silny przeciwutleniacz walczy z wolnymi rodnikami, hamując proces starzenia się organizmu,
  • zapobiega powstawaniu nowotworów,
  • zmniejsza ryzyko udaru mózgu i chorób serca,
  • reguluje poziom cukru we krwi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

53 − forty five =