Zielona herbata na forum – pić, połykać tabletki czy może zjadać liście?

Zielona herbata na forum – pić, połykać tabletki czy może zjadać liście?
Rate this post

zielona herbata na odchudzanie

Jedna z moich koleżanek postanowiła wspomóc odchudzanie zieloną herbatą. W tym celu przegryzała jej listki popijając oczywiście wodą. Twierdziła, że to dobry sposób m.in. na odświeżenie oddechu (kupowała herbaty z różnymi dodatkami). Szczerze mówiąc – nie uważam by to był dobry pomysł chociaż praktykują go niektóre osoby wystarczy przejrzeć fora i wątki poświęcone zielonej herbacie, by stwierdzić, że roi się na nich od różnych ekstremalnych porad i opinii na temat zielonej herbaty. Liście zostawmy w spokoju, już lepszy jest  proszek (przykładem japońska Matcha), który można dodawać do potraw, ale największą efektywność herbata osiąga w ekstraktach (kapsułki tabletki) i w swojej tradycyjnej postaci – naparu.

Wróćmy jeszcze do for internetowych – zastanawiacie się jak dyskutanci podsumowują działanie zielonej herbaty?

 

Zielona herbata – forum nie zawsze prawdę ci powie

Jeśli chodzi o walory smakowe, orzeźwiające i pobudzające zielona herbata oceniana jest z reguły bardzo dobrze i nikt, poza osobami nie lubiącymi herbat i nie przepadającymi za zieloną herbatą, tych walorów nie kwestionuje (trudno kwestionować upodobania smakowe, nieprawdaż?), a wielbiciele naparu twierdzą wręcz, że nie wyobrażają sobie bez niego życia.

Gorzej z ocenami innych zalet zielonej herbaty. Większość uczestników dyskusji na przeciętnym kobiecym forum skupia się na ocenie jej właściwości odchudzających, przy czym z opinii można wysnuć wniosek, że herbata właściwie nie pomaga w odchudzaniu, w żaden możliwy sposób, a to nie do końca jest prawdą.

Dlaczego nie do końca? Bo zielona herbata wspomaga odchudzanie, chociaż oczywiście nie można przypisać jej stricte odchudzającego działania – wszystkiego za nas nie załatwi, ale dzięki galusanowi epigallokatechiny (tzn. najprawdopodobniej dzięki temu składnikowi) może przyspieszyć metabolizm. W odchudzaniu pomagają też wszystkie przeciwutleniacze, w tym te zawarte w herbacie, a dzięki pobudzającym alkaloidom herbata przyspiesza rozpad komórek tłuszczowych.

 

Zielona herbata – tabletki czy napar?

Jeśli chodzi o kwestię wyboru tabletki czy napar to tabletki wydają się działać znacznie intensywniej, co też potwierdza część badań, a to dzięki ogromnej koncentracji aktywnych składników. Napar działa wolniej (bo słabiej) niż suplementy.

A wybór suplementów na rynku jest przeogromny, co lepsze i co skuteczniejsze produkty z reguły zawierają dość silny ekstrakt z zielonej herbaty, przykładem Slimette i PAGG Stack.

Anita Jurkin

pozdrawiam :-)

2 myśli na temat “Zielona herbata na forum – pić, połykać tabletki czy może zjadać liście?

 • 4 listopada 2014 o 08:53
  Permalink

  a ja jednak uważam, że większe skondensowanie dobrych właściwości zielonej herbaty jest właśnie w tabletkach/kapsułkach. dodatkowo, są wzbogacone o inne fajne składniki, jak np. jagody acai czy paprykę cayenne, a takiego składu raczej nie mają standardowe zielone herbaty

  Odpowiedz
 • 29 października 2014 o 08:53
  Permalink

  Jestem za naturą-pić, uważam, że tak najlepiej 😉 ja kupuję zielone herbaty smakowe (www.tommycafe.pl/), bo lepiej mi smakują. Te bez dodatków są dla mnie za gorzkie 😉

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ 89 = ninety three