W jaki sposób jagody goji pomogą Ci zrzucić zbędne kilogramy?

W jaki sposób jagody goji pomogą Ci zrzucić zbędne kilogramy?
5 (100%) 1 vote

Jagody Goji

Jagody Acai okazały się być doskonałym panaceum na dolegliwości zdrowotne, a zarazem stały się hitem w odchudzaniu. O walorach odchudzających mówi się także w kontekście jagód goji, które od wieków uważane są za „święte owoce”. Czy ich magiczna moc może okazać się wybawieniem dla osób zmagających się z nadmiarem kilogramów?

Podobno o odchudzających właściwościach jagód goji przekonały się hollywoodzkie gwiazdy. Redukcję masy ciała deklarują m.in. Madonna, Tom Cruise oraz Angelina Jolie, którym udaje się utrzymać szczupłą sylwetkę dzięki spożywaniu nawet 4 szklanek soku pozyskanego z cennych owoców jagodowych. To właśnie między innymi dzięki tym gwiazdom jagody goji zostały spopularyzowane, a o ich właściwościach odchudzających dowiedział się właściwie cały świat.

Bo siła tkwi w błonniku…

Odchudzające właściwości jagód goji bazują przede wszystkim na błonniku pokarmowym. Ta substancja balastowa nie ma wartości odżywczych, ale wpływa korzystnie na pracę jelit, pobudzając ich perystaltykę. Dzięki temu sprzyjają trawieniu, co ma znaczenie dla osób odchudzających się.

… i kwasach tłuszczowych

Nie jest prawdą, że tłuszcze w diecie osób odchudzających się są zakazane. Wiele zależy od tego, jakie są to lipidy. W przypadku jagód goji są to cenne kwasy tłuszczowe z grupy omega, które wykazują pozytywne działanie na metabolizm. Podkręcenie jego tempa pozwala na szybszą utratę zbędnych kilogramów.

Istotne znaczenie odgrywa również chrom, którego źródłem są jagody goji. Dzięki temu spożywanie owoców wpływa na kontrolowanie poziomu cukru we krwi, zapobiegając podjadaniu między posiłkami. Nagły spadek glukozy sprawia, że odczuwamy głód i sięgamy po przekąskę, która zaspokoi apetyt do kolejnego „właściwego” posiłku.

Gdzie szukać jagód goji?

Można je sobie samodzielnie wyhodować, ale raczej jest to proces żmudny, ponieważ wymaga odpowiednich warunków klimatycznych. Poza tym dość problematyczne jest to, że efekty odchudzające pojawiają się dopiero po spożyciu dość dużej dawki, co jest raczej niemożliwe do zrealizowania (pamiętacie odchudzającą dawkę ketonów malinowych? klik).

Goji ActiveZ pomocą więc przychodzą gotowe już preparaty, które bazują na ekstrakcie z jagód goji. W Internecie ogromną popularnością cieszy się Goji Active. Jest to specyfik, który zawiera dodatkowe ekstrakty, wspomagające odchudzające właściwości goji. Jest więc:

  • zielona herbata – wykazująca działanie oczyszczające organizm oraz posiadająca właściwości termogeniczne,
  • chrom – reguluje poziom cukru we krwi, zmniejsza apetyt na słodycze,
  • kofeina – działa pobudzająco, dodając energii, a ponadto sprzyja szybszemu metabolizmowi.

To zaś oznacza, że Goji Active jest preparatem, którego właściwości odchudzające wynikają przede wszystkim z obecności dodatkowych substancji. Jagody same w sobie wspomagają redukcję zbędnych kilogramów, ale w znikomym stopniu. Dostarczają raczej cennych składników odżywczych, będąc wsparciem zdrowotnym w procesie odchudzania.

Jeżeli już więc koniecznie chcecie skorzystać z właściwości jagód goji, lepiej postawić na suplementy, które poza owocami będą zawierały składniki o działaniu bardziej ukierunkowanym na odchudzanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

− 6 = four