Timothy (Tim) Ferriss – dieta i pomysł na siebie współczesnego self-made man’a

Timothy (Tim) Ferriss – dieta i pomysł na siebie współczesnego self-made man’a
Rate this post

I Youtube’owego milionera należałoby dodać od razu celem uzupełnienia informacji w tytule. Nie wiem jak wy, ale ja sylwetką Timothy’ego Ferrissa interesowałam się głównie w związku z jego pomysłami dietetycznymi i opracowanymi przezeń suplementami. Wczoraj postanowiłam tę wiedzę rozszerzyć, dzięki wyszukiwarce, która w wiadomościach “podrzuciła” mi do przeczytania ciekawy artykuł o Youtube’owych milionerach.

Prawdziwym zaskoczeniem było dla mnie to, że Timothy Ferris największe pieniądze zarabia prawdopodobnie na filimikach typu “How to”, czyli poradnikach pomocnych w rozwiązywaniu konkretnych problemów np. z (uwaga!) wiązaniem krawatów!

 

Timothy (Tim) Ferriss i jego sposoby na życie w trybie ułatwień

Już tytuły publikacji Tima Ferrissa wskazują na źródła jego popularności i recepty na odniesienie sukcesu we współczesnym świecie. Tim Ferriss oferuje swoim widzom i czytelnikom dostęp do trybów ułatwień. Przetwarza posiadaną (i cały czas aktywnie zdobywaną) wiedzę do postaci lekko strawnej dla typowego przedstawiciela współczesnej cywilizacji. Proste sposoby na zyskanie nowych umiejętności, poprawę funkcjonowania we współczesnym świecie, czy na schudnięcie – są i popularne, pożądane i wygląda na to, że przede wszystkim bardzo nam potrzebne. Timothy Ferris zaspokaja te potrzeby.

Dieta Timothy’ego Ferris’a

Dieta Timothy’ego Ferris’a świetnie obrazuje stworzony przezeń system uproszczeń. W dużym skrócie chodzi w niej o to, by chudnąć szybciej, efektywniej, bezpieczniej, skuteczniej eliminując jednocześnie wszelkie niedogodności związane z odchudzaniem czyli np. paskudne samopoczucie, ciągły głód / niedosyt, konieczność całkowitego odstawienia składników, stały rygor dietetyczny (dla wielu osób nie do wytrzymania na dłuższą metę).

Bazą diety, co widać, są założenia diet niskowęglowodanowych i / lub wysokotłuszczowych. To jeden z najczęściej wysuwanych zarzutów w stosunku do Ferrissa – nie odkrył Ameryki, przetworzył i przedstawił we właściwy sobie sposób informacje, które można znaleźć gdzie indziej obficie czerpiąc z literatury fachowej i propozycji niekonwencjonalnych dietetyków.

Czy to sensowny zarzut? I tak i nie. Dzięki Ferrissowi i osoby, które nie mają czasu lub z innych powodów nie są w stanie poważnie zainteresować się dietetyką zyskują ściągę, która pomoże łatwiej schudnąć.

 

Więcej informacji na temat diety Tima Ferrissa znajdziesz tutaj.

Artykuł, o którym wspomniałam na początku jest pod tym adresem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− four = three