Środki i suplementy na odchudzanie: enterosgel, belissa detox, cla – działanie i opinie

Środki i suplementy na odchudzanie: enterosgel, belissa detox, cla – działanie i opinie
Rate this post

CLA

Dziś mini-multirecenzja środków pośrednio i bezpośrednio wspomagających odchudzanie. W pierwszym przypadku chodzi o oczyszczanie organizmu (a detox jak zapewne wiecie często kończy się redukcją nadwagi) w drugim o środek odchudzający sensu stricto. Spełnienie zaledwie jednego – dwóch warunków sprawia, że ten suplement znacząco przyczynia się do utraty wagi.

 

Suplementy na odchudzanie – tytułem wstępu

A raczej przypomnienia – bo pisałyśmy o tym niejednokrotnie – suplementy mają za zadanie pomóc w przemodelowaniu procesów fizjologicznych. Usprawniają je i w ten sposób ułatwiają pokonanie barier uniemożliwiających lub utrudniających odchudzanie. Żaden suplement nie odchudza. Wszystkie jedynie w mniejszym lub większym stopniu pomagają.

 

Enterosgel® – opinie, efekty, działanie

Nie wiem jak wam, ale mnie zdarzyło się go stosować. Fajna sprawa na problemy jelitowe (biegunki). Ma też wspomagać, całkiem bezpiecznie i naturalnie oczyszczanie organizmu z toksyn, nie wiem czy rzeczywiście tak działa, bo to trudno sprawdzić, ale sądząc po składzie i po badaniach, na które powołuje się producent warto go wypróbować choćby dla celu detoksu.

Enerosgel nie wpływa bezpośrednio na odchudzanie, ale może je przyspieszyć pośrednio, bo odciąża organizm.

Jeśli chodzi o opinie to nie ma ich wiele w internecie, a w tych co są – przewijają się raczej pozytywy. Enterosgel wydaje się prawie na pewno dobrze wpływać na trawienie, może też pomóc osobom z różnymi zakażeniami układu pokarmowego, co przekłada się na lepsze samopoczucie, a nawet poprawę wyglądu.

Belissa detox

Belissa detox jest przede wszystkim multiskładnikowym preparatem mającym poprawiać procesy odpowiedzialne za ochronę komórek i tkanek oraz procesy oczyszczania organizmu z toksyn. Skład ma moim zdaniem banalny, nawet w części nie dorównuje Toxiflush (który jest prawdziwym “wymiataczem” toksyn), ale jeśli celem suplementacji ma być jedynie wzmocnienie, dostarczenie ciału antyoksydantów i ogólna ochrona Belissa detox z racji upakowania w niej mnóstwa witamin i minerałów z dodatkiem paru wyciągów z roślin, sprawdzi się wyśmienicie.

Jeśli chodzi o opinie, to użytkowniczki z reguły podkreślają przydatność tego suplementu dla ochrony i wzmocnienia skóry, włosów i paznokci. Z tego działania Belissa jest najlepiej znana.

CLA – opinie vs badania

O CLA już pisałyśmy w tym blogu (polecam TEN POST). Dziwna sprawa – w przypadku CLA opinie rzadko potwierdzają oceny wystawiane suplementowi przez naukę. Badania nad CLA zaowocowały stwierdzeniem, że jest prawdopodobnie skuteczny w redukowaniu nadwagi (a to naprawdę, bardzo bardzo dobrze), tymczasem osoby stosujące kwas rumenowy narzekają na jego znikome działanie. Tych opinii radzę wam nie brać pod uwagę – wynikają one z nierealnych oczekiwań tych osób. Żaden suplement, nawet świetne CLA nie odchudza bez wysiłku, ot tak sobie i po prostu, ale akurat TEN wyraźnie przyspiesza proces utraty wagi u osób, które stosują dietę i przejawiają pewną aktywność fizyczną tj. w miarę regularnie ćwiczą.

Anita Jurkin

pozdrawiam :-)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 + = eleven