Schudnąć z CLA?

Schudnąć z CLA?
4 (80%) 1 vote

odchudzanie1

Wszystkie sposoby, które pozwalają na utratę masy ciała w sposób bezpieczny i skuteczny, są jak najbardziej dozwolone. Dlatego tak wiele osób sięga po tabletki wspomagające walkę ze zbędnymi kilogramami, które zawierają w swoim składzie CLA, czyli sprzężony kwas linolowy.

Tak naprawdę nie-chemikom niewiele to mówi. Zresztą, nie wszyscy chemicy nawet są w stanie powiedzieć, czym jest ta substancja oraz jaki może być jej wpływy na ludzki organizm. Czas więc wyjaśnić o co w tym wszystkim chodzi. Dzięki temu łatwiej będzie zrozumieć odchudzający wpływ tego kwasu na nasz organizm.

CLA, czyli jak to działa na odchudzanie?

Sprzężony kwas linolowy to substancja, która pomaga uzyskać szczupłą sylwetkę. Odbywa się to w zasadzie dwutorowo – z jednego strony przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej, a z drugiej – zmniejsza wrażliwość na insulinę oraz obniża poziom cukru we krwi. Zadaniem CLA jest przywrócenie równowagi między masą mięśniową a tkanką tłuszczową. Oznacza to, że kwas ten nie odpowiada za całkowite spalenie tłuszczu.

Nie jest to tylko takie puste gadanie, ponieważ skuteczność, jeśli chodzi o właściwości odchudzające CLA, zostały potwierdzone badaniami klinicznymi. Wykazały one, że schudnąć można wtedy, gdy organizm regularnie otrzymuje dawkę sprzężonego kwasu linolowego, bez konieczności zmiany swoich dotychczasowych przyzwyczajeń. Brzmi zachęcająco, ale nie należy spodziewać się rewolucyjnych efektów. Odchudzanie w ten sposób daje mizerne efekty, ponieważ w ciągu 12 miesięcy chudnie się zaledwie 2-4 kilogramy. Jest to zatem wersja dla mniej wymagających…

Kwas linolowy nie tylko dla ciała?

Okazuje się, że CLA to nie tylko właściwości odchudzające. Badania naukowe wykazały, że substancja ta skutecznie chroni przed nowotworami, zmniejszając prawdopodobieństwo zachorowania. Dotyczy to przede wszystkim raka piersi, skóry, wątroby, jelita grubego.

Ponadto CLA zmniejsza ryzyko zachorowania na choroby układu krążenia oraz cukrzycę typu II.

CLA z pożywienia?

Sprzężony kwas linolowy dostępny jest w wielu produktach spożywczych. Wystarczy wzbogacić swoją dietę w czerwone mięso lub jagnięcinę. Niezwykle cennym źródłem są również produkty mleczne.

CLA w mleku

A to dlatego, że kwas ten wytwarzany jest w sposób naturalny z przeżuwaczy np. krów. Szczególnie polecane jest więc pełnotłuste mleko, a także masło, jogurty, sery.

A może lepiej suplementy?

Jeśli ktoś chce pozbyć się zbędnych kilogramów, z pewnością nie może pozwolić sobie na pełnotłuste produkty. W niepamięć muszą iść m.in. sery żółte, tłuste mleko. To sprawia, że nie doświadczą one odchudzającej mocy sprzężonego kwasu linolowego. Dlatego też dobrze jest postawić na suplementy diety (prawda, że nie zawsze są one takie „złe”?). Zawierają one taką dawkę CLA, która pozwoli na skuteczne wspomaganie odchudzania.

Po suplementy zawierające sprzężony kwas linolowy warto sięgnąć jeszcze z jednego powodu. Trzeba pamiętać, że tylko odpowiednia ilość tej substancji jest w stanie zagwarantować efekt odchudzający. Na przykład średnia zawartość tego kwasu w mleku krowim wynosi 4,5 mg / g tłuszczu. Biorąc pod uwagę, że dziennie dostarczymy 100 g tłuszczu, nasz organizm otrzyma dawkę CLA o wartości 450 mg. Nie posiadam danych, które informowałyby, jaka dzienna dawka tego kwasu wykazuje efekt odchudzający. Wiem za to (z własnego doświadczenia), że niektóre suplementy diety dostarczają aż 1000 mg CLA, czyli ponad 2 razy więcej. Oznacza to więc, że dzięki takim suplementom schudnąć można znacznie szybciej. No chyba, że jest ktoś w stanie wypić co najmniej 3 szklanki pełnotłustego mleka – prosto od krowy.

Sama osobiście jakiś czas temu wprowadziłam u siebie suplementację kwasem CLA. W moim przypadku był to konkretnie ten –> klik. Dzięki temu dostarczałam aż 1000 mg tego kwasu wraz z jedną tabletką. A że zaleca się przyjmowanie nawet 3 kapsułek, oznacza to równowartość prawie 7 szklanek pełnotłustego mleka. Tyle to na pewno nie byłabym w stanie wypić.

Popularność CLA w odchudzaniu sprawiła, że na rynku pojawiło się wiele takich preparatów. Nie trafiłam jednak na taki, który miałby tak wysoką dawkę. Ponadto większość w zasadzie łączy się z innymi składnikami. A ja chciałam poczuć odchudzającą moc tylko i wyłącznie CLA.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ 77 = eighty seven