piperyna na odchudzanie
Piperinox – silna piperyna na odchudzanie plus wpływ na organizm i opinie
4.5 (90%) 6 votes

Mamy nową gwiazdę – piperynę. Ten alkaloid obecny w pieprzu ma nie tylko działanie odchudzające, ale też wspomaga regenerację, poprawia nastrój i wykazuje działanie antymutagenne.

Przyjrzyjmy się bliżej temu składnikowi i jednemu z najlepszych suplementów w jakich piperynę znajdziemy.

Muszę jeszcze dodać że obok garcynii kambodżańskiej to właśnie alkaloidy z ostrych przypraw (pieprzu, papryczek, imbiru) są moimi ulubionymi substancjami składowymi suplementów. Chociaż muszę też przyznać, że jedząc na przykład pieprz czy papryczki chili lubię sobie myśleć, że oto właśnie dostarczam sobie piperyny lub kapsaicyny, a jedząc czosnek myślę ciepło o allicynie ;).

Dlaczego Piperinox?

Na wstępie jeszcze wyjaśnię dlaczego wybrałam >>>Piperinox jako reprezentanta suplementów z piperyną. Otóż po pierwsze zawiera on bioperine (bioperynę – chyba tak należałoby tę nazwę przetłumaczyć). Bioperine to specjalnie przetworzona piperyna w najczystszej biologicznie postaci. Jest zdecydowanie najlepszym wyborem jeśli chodzi o suplementację.

Dodatkowo Piperinox zawiera alkaloidy, które lubię i o których wspomniałam powyżej tj. te z papryczek i imbiru, a do tego ekstrakt z gorzkiej pomarańczy ( również rewelacyjny), cynamonowca i guarany. Działanie wszystkich tych składników wkrótce wyjaśnię, choć przede wszystkim skupię się na piperynie.

Wszystkie najważniejsze właściwości piperyny

Najważniejsze, choćby ze względu na tematykę bloga, są właściwości wspomagające odchudzanie.

Wyniki badań na tym polu są więcej niż obiecujące, i tak piperyna:

  • poprawia lipolizę, czyli proces rozpadu tkanki tłuszczowej, dzięki czemu przy ujemnym bilansie energetycznym znacznie szybciej się chudnie,
  • zapobiega odkładaniu się tłuszczu poprzez zwiększenie zużycia glukozy przez mięśnie szkieletowe,
  • reguluje poziom leptyny, insuliny i adiponektyny (podobnie jak african mango) i greliny – a to są tak zwane hormony otyłości / szczupłości, które przy zachwianym balansuje hormonalnym przeszkadzają w odchudzaniu a sprzyjają powstawaniu nadwagi,
  • spożywanie piperyny prowadzi do wzrostu poziomu mleczanu w organizmie (na poziomie komórkowym) a to z kolei skutkuje zwiększeniem tzw wydatku energetycznego. Innymi słowy organizm pod wpływem piperyny zaczyna potrzebować i zużywać więcej energii, co przekłada się na szybsze spalanie zapasów w postaci tkanki tłuszczowej. Tu przy okazji warto jeszcze dodać, że proces ten zachodzi również w stanie spoczynku. Teoretycznie można by zrezygnować z aktywności fizycznej, ale raczej tego nie polecam ;),
 • piperyna ogólnie poprawia metabolizm.

Jeśli chodzi o inne działania, to część z nich również sprzyja odchudzaniu, a część (choć właściwie to raczej wszystkie) bardzo dobrze wpływa na zdrowie. Mianowicie:

  • przyspiesza regenerację mięśni, co przekłada się na lepszą wydajność treningową. Docenią to nie tylko osoby intensywnie trenujące, ale i każdy kto chce szybciej regenerować się po wysiłku,
  • piperyna poprawia nastrój, bo korzystnie wpływa na pracę (proces przekazywania informacji) przez odpowiedzialne za nastrój: serotoninę i dopaminę,
 • w trakcie badań stwierdzono też że ten pieprzowy alkaloid może hamować mutacje komórek przez co ma działanie przeciwnowotworowe.

Podsumowując: piperyna może być bardzo przydatnym środkiem silnie wspomagającym odchudzanie i (przy okazji) kształtowanie sylwetki oraz zdrowie.

Czas na Piperinox

Jak łatwo się domyślić sama piperyna jest już niezłą bronią do walki ze zbędnymi kilogramami, ale w połączeniu z innymi składnikami staje się potężnym orężem.

Te składniki wymieniałam już, ale jeszcze powtórzę, to ekstrakty z: guarany, gorzkiej pomarańczy, cynamonowca, papryczek i imbiru. W Piperinox są standaryzowane na zawartość aktywnych substancji, które dodatkowo:

  • poprawiają metabolizm,
  • przyspieszają lipolizę,
  • wspomagają regenerację,
 • dodają energii.

Ten skład stawia Piperinox na czele aktualnie dostępnych w sprzedaży produktów wspomagających odchudzanie.

Dlatego jeśli potrzebujesz pomocy tego typu, zdecyduj się właśnie na niego. Gwarantuję, że nie będziesz żałować. Zresztą gwarantuje to też producent, bo w razie rozczarowania możesz suplement zwrócić i odzyskać wydane pieniądze.

Dowiedz się więcej już teraz na stronie producenta >>> Piperinox.pl.

>>>Tu <<< możesz kupić Piperinox bezpośrednio u niego, a >>>tutaj możesz zamówić opakowanie na próbę o całe 20% taniej.

Fast Burn Extreme - sposób na Ektremalnie Szybkie Spalanie Tłuszczu? Moja Opinia
Slimberry moja opinia i opinie użytkowników

Anita Jurkin

pozdrawiam :-)

9 komentarzy

Zostaw komentarz

FEEDBACK

+ twenty = twenty five