Olej lniany, pokrzywa i ocet winny na odchudzanie – szybko i tanio pozbądź się kilogramów

Olej lniany, pokrzywa i ocet winny na odchudzanie – szybko i tanio pozbądź się kilogramów
Rate this post

Flax seeds and linseed oil

Przeglądam właśnie fora i strony poświęcone naturalnym i domowym sposobom radzenia sobie z różnymi przypadłościami. Zwróciłam uwagę na olej lniany, ocet i pokrzywę, bo okazuje się, że te produkty mają mnóstwo zastosowań zdrowotnych, urodowych, ale i kulinarnych. Co ciekawe – olej lniany, pokrzywa i ocet winny rewelacyjnie wpływają na odchudzanie. Chociaż wzbudzają też trochę kontrowersji. Jedno jest pewne, te produkty  mają OGROMNIASTĄ przewagę nad suplementami – są dość tanie.

Olej lniany na odchudzanie

Olej lniany jest przede wszystkim źródłem kwasów omega 3 – dobrze przyswajalnych i bardzo cennych. Nasycając komórki organizmu tymi kwasami można poprawić metabolizm już na poziomie komórkowym. Właśnie ze względu na wysoką zawartość Omega 3 olej lniany na odchudzanie jest polecany od wielu wielu lat.

Dodatkowo, to również dla mnie zaskakująca informacja znaleziona przypadkowo na anglojęzycznym forum (muszę jeszcze ją zweryfikować), olej lniany i generalnie Omega 3 mają wpływać na gospodarkę leptyną. Leptyna to taki hormon, który (jeśli organizm nie jest na niego wrażliwy i wytwarza go zbyt dużo) powoduje tycie bo bezpośrednio nakłania ciało do odkładania zapasów tłuszczu na później. Jeżeli masz problemy ze schudnięciem i trudno Ci zrzucić kilogramy pomimo stosowania diet koniecznie zainteresuj się leptyną. Wypróbuj olej lniany, a jeżeli potrzebujesz czegoś silniejszego, albo po prostu wolisz suplementy zacznij stosować mango afrykańskie (>>>> tu więcej na jego temat) albo ekstrakt z zielonej kawy (>>> informacje tutaj). One też regulują hormony otyłości.

 

Pokrzywa na odchudzanie

Pokrzywa oczyszcza krew, poprawia zdolności wydalania toksyn wraz z moczem – to pewnie wiedzą wszyscy, którzy choć trochę interesują się zielarstwem. Ja dziś przede wszystkim chciałam polecić sok z pokrzywy – właśnie zaczyna się sezon. Już niedługo będzie można nazbierać pokrzywek i “opijać” się sokiem. Przy okazji można liczyć na naprawdę gruntowne oczyszczenie organizmu i wypłukanie z niego toksyn. Pokrzywa nie wpływa na odchudzanie bezpośrednio, ale uwalniając ciało ze zbędnych obciążeń poprawia jego funkcjonowanie, dodaje energii, wzmaga metabolizm. Do tego rewelacyjnie wprost poprawia wygląd skóry, włosów i paznokci.

Ocet winny a odchudzanie

Co do stosowania octu nie mam przekonania, ale że lada moment będzie można zajadać się sałatkami ze świeżych warzyw (pamiętaj – nowalijki myj bardzo dokładnie, a jeszcze lepiej na razie ich jednak unikaj!), a ocet winny jest niezastąpionym dodatkiem do wszelkich sosów i dressingów – szczególnie tych lżejszych i o mniejszej zawartości kalorii, polecam go Twojej pamięci.

Może nie jest on środkiem intensywnie odchudzającym, ale zawiera trochę pektyn i zdaje się polifenoli z jabłek. W rozsądnych ilościach wspomaga i odchudzanie i zdrowie.

Do następnego szybkiego news’ika :-)!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

− two = six