Odchudzanie z gwarancją efektu

Odchudzanie z gwarancją efektu
4.5 (90%) 8 votes

Marzy ci się  odchudzanie z gwarancją efektu? Jak sądzisz ilu dietetyków i ilu producentów tabletek odchudzających może jej  udzielić?

Nie wydaje mi się, by ktokolwiek był w stanie, chyba że oferowane przez te osoby / firmy odchudzanie z gwarancją efektu okaże się zsyłką na jakąś wyspę bezludną albo koniecznością poddania się długoterminowemu (bardzo długoterminowemu) zamknięciu.

Niestety to czy schudniemy zależy od nas i wybranej przez nas drogi postępowania. W odchudzanie trzeba włożyć odrobinę wysiłku i nikt za nas tej pracy nie wykona.

Owszem możemy liczyć na to, że w sprzyjających warunkach odchudzanie będzie skuteczne i bez efektu jojo, ale i to zależy od nas samych, od tego czy się nie poddamy i czy będziemy w stanie powstrzymać nasze autodestrukcyjne zapędy i zachcianki, które bywają nieraz na tyle zgubne, że potrafią zniweczyć całe nasze wysiłki sprawiając, że pójdą one na marne.

Żaden dietetyk, chyba że zrobi nam pranie mózgu, nie może dać nam gwarancji, że na opracowanej przezeń diecie schudniemy na stałe i skutecznie.

Bo wystarczy, że przestaniemy stosować się do niego zaleceń, czasem wystarczy naprawdę najdrobniejsze nawet zaniedbanie, by osiągnąć efekt odwrotny do zamierzonego.

W czym tkwi problem?

W naszej psychice, w dążeniu do szybkiego schudnięcia, w wyborze bardzo nierozsądnych diet, na których bardzo trudno wytrwać.

Wyobraź sobie, że w dzisiejszych czasach decydując się na podjęcie wysiłku związanego z odchudzaniem wciąż jeszcze wybieramy idiotyczne modele odżywiania tj. na przykład dietę 1000kcal, dietę kopenhaską, kapuścianą i im podobne wynalazki. Nie tędy droga.

Raz, że pozostawanie na takiej diecie jest dla organizmu katorgą, którą mało kto jest w stanie przetrwać, dwa diety tego typu doprowadzają do takiego rozregulowania organizmu, że później skuteczne schudnięcie (nawet przy zastosowaniu innych metod) graniczy z cudem czy wręcz staje się niemożliwe. Tymczasem wystarczyłoby zastosować jakąkolwiek rozsądną dietę (najlepszym rozwiązaniem wydaje się dieta niskowęglowodanowa) by bez mordęgi i głodówek spalić cały zbędny tłuszczyk.

Katowanie się ćwiczeniami

Jeśli zdarzyło ci się gdzieś spotkać wypowiedzi, z których wynika, że aby schudnąć należy jak najwięcej ćwiczyć zapewnienia tego typu możesz między bajki włożyć – takich źródeł unikaj, a autorów tekstów tego typu omijaj z daleka.

Nieprawdą jest, że wielogodzinne katowanie się ćwiczeniami prowadzi do szybkiego schudnięcia i choć aktywność fizyczna jest nam niezbędna, bo dzięki niej możemy sprawnie funkcjonować przez długie lata bynajmniej nie polega ona na dawkowaniu sobie mega dawek ćwiczeń.

Ostatnie odkrycia naukowców (solidnych naukowców, a nie uczonych wypuszczających seryjnie publikacje z gatunku „bad science”) dowodzą wręcz, że aby schudnąć i zapewnić sobie naprawdę niezłą kondycję wystarczy ćwiczyć pół godziny dziennie metodą interwałową. Polega ona na naprzemiennym wykonywaniu ćwiczeń o bardzo wysokiej i średniej intensywności.

Taki półgodzinny trening spala więcej tłuszczu niż dwie godziny na rowerku czy te same dwie godziny spędzone na intensywnym biegu.

Jak widzisz aby skutecznie schudnąć bez efektu jojo nie trzeba się w ogóle jakoś szczególnie katować. Czy to odchudzanie z gwarancją efektu? Cóż, jeśli jesteś zdrowa / zdrowy i będziesz w ten właśnie sposób się odchudzać można by udzielić ci takiej gwarancji, a kto ją powinien podpisać?

Ty sam / sama. Zapewniam jednak, że przechodząc na dietę niskowęglowodanową, ćwicząc dla przyjemności, a dla schudnięcia wykonując trening HIIT dotrzymasz warunków udzielonej sobie gwarancji. Serio. To nawet ja mogę obiecać :-).

To jak? Chcesz gwarancji i bierzesz się za rozsądne odchudzanie, czyli krok po kroku drobne zmiany i postanowienia, w których będziesz w stanie rzeczywiście wytrwać? Jeśli tak, masz we mnie wiernego kibica, a jeśli chcesz podzielić się swoimi doświadczeniami w temacie – zapraszam do rozmowy i wymiany doświadczeń. Daj znać w komentarzu, jak ci idzie :-).

Anita Jurkin

pozdrawiam :-)

2 myśli na temat “Odchudzanie z gwarancją efektu

 • 22 września 2015 o 11:07
  Permalink

  no tak , gwarancję to rzeczywiście tylko samemu sobie można udzielić, heh 🙂 dobre to

  Odpowiedz
 • 8 września 2015 o 17:57
  Permalink

  dobre, choć trochę się zawiodłam, w sensie dałam się złapać na wędkę twojej zapowiedzi w google+

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ 46 = fifty