Odchudzanie u kobiet a odchudzanie u mężczyzn

Odchudzanie u kobiet a odchudzanie u mężczyzn
Rate this post

Choć z nadmiarem kilogramów mają problem zarówno mężczyźni, jak i kobiety, odchudzanie u obu płci przebiega nieco inaczej. Odmienne są też przyczyny nadwagi i otyłości. Jak powinni odchudzać się mężczyźni, a jak kobiety? Oto krótki poradnik.

Odchudzanie u kobiet i mężczyzn wygląda inaczej, bo inne są przyczyny problemów z wagą oraz oczekiwania obu płci. Warto o tym wiedzieć, żeby uzyskać jak największą efektywność kuracji.

Komu jest łatwiej schudnąć?

Choć odchudzanie kojarzy się często przede wszystkim z płcią piękną, to właśnie mężczyznom łatwiej jest schudnąć i oni częściej osiągają lepsze efekty swoich działań.

Dlaczego tak jest? Po ich stronie jest fizjologia. Przede wszystkim mężczyźni mają procentowo większy udział tkanki mięśniowej, co oznacza, że spalają więcej kalorii podczas każdej aktywności. Poza tym testosteron, czyli męski hormon płciowy także korzystnie wpływa na tempo metabolizmu.

Dodatkowo męska gospodarka hormonalna w mniejszym stopniu sprzyja gromadzeniu tkanki tłuszczowej. Panowie nie mają też wahań hormonalnych, które wiążą się z ogromnym apetytem na słodycze.

Co więcej, kobiety mają za sobą zwykle wiele różnych eksperymentów z dietami i tabletkami na odchudzanie, co skutkuje rozregulowaniem metabolizmu, mniejszą podatnością na odchudzanie i większą skłonnością do efektu jo jo.

Odchudzanie dla mężczyzn

Odchudzanie dla mężczyzn nie powinno być żadną dietą cud. Panowie dużo lepiej reagują na racjonalne programy dietetyczne opracowywane przez specjalistów, które łączą racjonalne odżywianie z aktywnością fizyczną. Mężczyźni częściej wolą też solidnie zmęczyć się podczas treningu, niż drastycznie ograniczać ilość jedzenia. Warto też stawiać na dietę białkową, która sprzyja budowaniu masy mięśniowej, co w przypadku mężczyzn jest najlepszą drogą do ukształtowania dobrze wyglądającej sylwetki.

Jakie środki wspomagające odchudzanie są dobre dla mężczyzn?

Skuteczne odchudzanie dla mężczyzn można wesprzeć dobrze dobranymi suplementami diety.

Jakie suplementy sprawdzą się najlepiej?

Przede wszystkim warto stawiać na takie, które dodają energii i poprawiają metabolizm. Znakomicie sprawdzą się wszelkiego rodzaju naturalne spalacze tłuszczu oraz wszystkie suplementy wspierające męskość, boostery testosteronu czy suplementy na masę i rzeźbę takie, jak najlepszy moim zdaniem >>> Mass Extreme odżywka na masę, siłę i rzeźbę poprawiająca ogólne funkcjonowanie męskiego organizmu.

Odchudzanie dla kobiet

Kobiety mają niestety skłonność do stosowania różnego typu modnych diet i liczenia na błyskawiczne efekty, z których jeden jest rzeczywiście błyskawiczny, ale jest to efekt jo jo… Jak sobie z tym radzić?

Warto udać się do dietetyka, żeby otrzymać kompleksowy program diet i treningów, które pozwolą chudnąć w zdrowym tempie czyli maksymalnie 1 kg tygodniowo (ten 1 kg to nieprzekraczalne maksimum).

Często przyczyną problemów z wagą jest u kobiet „zajadanie” problemów, czyli jedzenie w stanie stresu lub napięcia. Dlatego warto zwrócić uwagę, w jakich okolicznościach jemy niezdrowo i za dużo. Są kobiety, u których odchudzanie wymaga wsparcia psychologa, żeby poradzić sobie z głęboko tkwiącymi przyczynami!

Warto też zadbać o jak najwięcej ruchu. Wybierz taką formę aktywności fizycznej, jaka sprawia ci przyjemność. Jeśli nie lubisz siłowni ani aerobiku – nie zmuszaj się. Pływanie, czy jazda na rowerze będą równie skuteczne.

Jakie środki wspomagające odchudzanie są dobre dla kobiet?

Ponieważ kobiety mają skłonność do gromadzenia tkanki tłuszczowej, dobrym wsparciem odchudzania będą spalacze tłuszczu. Sprawdzą się na przykład tabletki odchudzające z zieloną kawą, a także suplementy diety zawierające wyciąg z amerykańskich jagód Acai Berry. Poza tym warto sięgnąć także po tabletki odchudzające z chromem.Niedobór tego pierwiastka skutkuje często nadmiernym apetytem na słodycze, co utrudnia przestrzeganie zasad diety.

Moim zdaniem jednak najlepszym wyborem będzie sięgnięcie po >>> African Mango (tu dokładnie je opisano), a to dlatego, że odpowiednio silny ekstrakt z afrykańskiego mango doskonale wręcz reguluje gospodarkę hormonalną, przy czym wpływa na te hormony, które bezpośrednio odpowiadają za uczucia głodu i sytości oraz powstawanie (lub nie) nadwagi i otyłości.

Podsumowanie dla dwojga

  1. W czasie odchudzania koniecznie pamiętaj o wodzie, bo odwodnienie sprzyja opychaniu się, a co gorsza spowalnia też metabolizm i wszystkie procesy fizjologiczne. To dotyczy obydwu płci.
  2. Niezależnie od tego, czy jesteś kobietą czy mężczyzną spalacze prawie na pewno ci pomogą, tu najbardziej uniwersalny wydaje się wyciąg z garcynii kambodżańskiej w połączeniu z typowo “spalającymi” ekstraktami. O takim środku pisałam w tym poście.
  3. Dobrze zrobisz też wzbogacając dietę o błonnik witalny. O nim z kolei pisałam tutaj.

Anita Jurkin

pozdrawiam :-)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

33 − = thirty