Odchudzanie mężczyzn – wstęp
Rate this post

Panowie, który z was chce schudnąć? Ręka w górę, a raczej proszę o wpisy w komentarzach. Co prawda jak większość stron o odchudzaniu, tak i ten blog jest adresowany głównie do kobiet, ale może wygospodarujemy jakiś męski kącik? Co na to powiecie na kategorię: odchudzanie mężczyzn?

 

Odchudzanie mężczyzn jest tematem dość mi bliskim i znanym. I, wbrew pozorom stronię od banałów spotykanych w literaturze kobiecej (poradniki: jak odchudzić swojego faceta) ani tej męskiej (wcale nie lepszej :-)). Nie postrzegam was jako wielbicieli mięsa, bo znam paru miłośników warzyw (nie, nie wegetarian), ani jako osoby upośledzone decyzyjnie w zakresie kulinariów, nad którymi stale należy mieć pieczę. Wydaje mi się jednak, że większość z was jest trochę rozleniwiona (zdajecie się na partnerki, żony, właścicieli stołówek i fastfoodów) i zamiast odżywiać się świadomie zjadacie wszystko, co wam wpadnie w ręce – a to nie tędy droga. Pierwszym krokiem do schudnięcia jest moi drodzy świadome jedzenie.

Odchudzanie mężczyzn łatwiejsze niż kobiet?

Tak w ogóle, moim zdaniem, kobiety mogą mieć większe problemy ze schudnięciem z racji takiego, a nie innego profilu hormonalnego. Mężczyźni, o ile nie popełniają jakichś poważnych błędów dietetycznych mogą pochwalić się z reguły dość szybkim metabolizmem, a dzieje się tak za sprawą testosteronu (gra wam w żyłach ten hormon? Jeśli tak – szybko schudniecie) i mięśni. Natura wyposażyła was w znacznie większą ilość tkanki mięśniowej, wystarczy odrobinę nad nią popracować a metabolizm ruszy z kopyta, o ile nie żyjecie pod stałym wpływem kortyzolu (hormonu stresu przyczyniającego się do otyłości brzusznej) niewielkie zmiany w diecie i trochę ruchu wystarczą, by pozbyć się nadmiaru tłuszczyku.

No dobra, tyle tytułem wstępu. Jeszcze raz ponawiam zaproszenie dla panów chcących pozbyć się zbędnych kilogramów. Za moment podrzucę pierwszy pomysł dietetyczny – skuteczną dietę pomagającą schudnąć bez żadnych wyrzeczeń. Trudności mogą mieć jedynie wielbiciele piwa i słodyczy, ale i od nich można się uwolnić. Jak? To też wam podpowiem.

Drenafast - działanie, cena, opinie z forum
Skuteczna dieta na odchudzanie - kryteria wyboru

Anita Jurkin

pozdrawiam :-)

4 komentarze

Zostaw komentarz

FEEDBACK

forty five − thirty eight =