Odchudzająca papryka Cayenne – prawda czy mit?

Odchudzająca papryka Cayenne – prawda czy mit?
Rate this post

cayenne

O tym, że niektóre przyprawy mogą podnosić skuteczność kuracji odchudzającej słyszałam jakiś czas temu. Nie tak dawno natknęłam się również na specjalną dietę, która bazuje na unikalnej kompozycji przypraw (w odpowiednich proporcjach i zestawieniu). Teraz stosuję Slimette (tutaj więcej o moim odchudzaniu) – tabletki na odchudzanie, które zawierają m.in. paprykę Cayenne. Postanowiłam więc sprawdzić, jeszcze zanim stanę ostatecznie na wagę, czy zawartość tego składnika faktycznie może pomóc mi w osiągnięciu szczupłej sylwetki.

Bo sekret tkwi w kapsaicynie

Kapsaicyna kojarzy mi się przede wszystkim z afrodyzjakiem. Ale jak się okazuje, substancja ta może wpływać pozytywnie na proces odchudzania. Do jej zadań należy ponoć zahamowanie łaknienia, a także przyspieszenie procesu spalania energii. Wszystko zatem wskazuje na to, że zajadając się papryką Cayenne, można schudnąć.

A wszystko dlatego, że kapsaicyna jest odpowiedzialna za podnoszenie temperatury wewnątrz organizmu, a jednocześnie za przyspieszenie przemiany materii.

Ale czy faktycznie?

Skuteczność potwierdzona badaniami

Choć może brzmieć to dość nieprawdopodobnie (no bo kto nie chciałby chudnąć podczas jedzenia?!), ale okazuje się być prawdziwe. Skuteczność odchudzających właściwości papryki Cayenne została udowodniona licznymi badaniami naukowymi.

Pierwsze z nich odbyły się bardzo dawno temu. Wówczas naukowcy doszli do wniosku, że owszem kapsaicyna pozwala schudnąć, jednakże koniecznością jest dostarczenie tak wysokich dawek, które nie były tolerowane przez ludzi. Tym bardziej, że wywołuje ona silne uczucie pieczenia w przełyku. Jestem przekonana, że większość osób nie byłaby w stanie zjeść kilku papryczek Cayenne, a co dopiero kilkunastu.

Niedawno badania nad odchudzającymi właściwościami kapsaicyny powtórzono. Badania zostały przeprowadzone przez zespół prof. Richarda Mattesa z Purdue Univeristy (USA). W testach wzięło udział 25 osób z nadwagą. Badania wykazały, że osoby, które do tej pory rzadko kiedy spożywały ostre dania bazujące na przyprawach z kapsaicyną schudły 6 razy szybciej niż osoby, które wcześniej spożywały sporo ostro przyprawionych dań.

Zamiast papryczek – tabletki

Przyznam szczerze, że nie przepadam za mocno przyprawionymi daniami. I raczej nie dałabym rady zjeść nawet kilku papryczek, żeby schudnąć. Taki ze mnie mięczak, ale w zasadzie teraz wiem, że nie muszę tego robić.

Alternatywą surowych papryczek mogą być odpowiednie suplementy. Coraz więcej powstaje preparatów odchudzających, które zawierają kapsaicynę. Jednym z nich jest właśnie Slimette. Ponadto odchudzającą substancję znalazłam min. w Avoslim. Jednak dawka kapsaicyny jest nieporównywalna.

Slimette zawiera aż 12,5 mg kapsaicyny, natomiast Avoslim zaledwie 1,5 mg. Mogę więc przypuszczać, że stosowana przeze mnie kuracja da pożądane efekty.

A Wy co myślicie na temat odchudzających właściwości papryki Cayenne? Próbowaliście w ten sposób schudnąć?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

+ 79 = eighty seven