Od czego zacząć odchudzanie?
Rate this post

Lose weight now

To pierwsze pytanie, które stawiają sobie osoby zamierzające pozbyć się zbędnych kilogramów. I słuszne, ponieważ sekretem skutecznego odchudzania jest stworzony w naszej głowie schemat działania. Od czego zatem zacząć proces walki ze zbędnymi kilogramami? Oto kilka wskazówek, zarówno dla osób odchudzających się po raz pierwszy, jak i dla osób, które od dłuższego czasu usiłują pozbyć się nadwagi.

Zmiana nastawienia – to podstawa

Wyczytałam ostatnio, że jacyś naukowcy stwierdzili, iż podstawą każdego odchudzania jest zmiana nastawienia. Nie można cały czas wmawiać sobie, że „na pewno mi się nie uda” lub „po co w ogóle zaczynam się odchudzać, skoro i tak zawsze będę gruba / gruby”.

Takie myślenie zniechęca, a jednocześnie robimy wszystko (nawet podświadomie), by faktycznie powyższe słowa okazały się prorocze.

Dlatego najważniejsza zasada – trzeba myśleć pozytywnie o tym, że już niedługo będziemy cieszyć się szczupłą sylwetką.

Popracuj nad motywacją

Motorem do działań odchudzających jest motywacja. Przekonałam się o tym osobiście. Jak rozpoczynałam swoją „przygodę” z odchudzaniem, szybko zrezygnowałam. Nie miałam wystarczającej motywacji, która popychałaby mnie do działania. W kolejnych próbach było już nieco lepiej, ponieważ moim motorem napędzającym były spodnie, które kupiłam (w rozmiarze o dwa mniejszym niż nosiłam). Moją motywacją było to, żeby wreszcie zmieścić się w nie.

Uważam, że jest to dobry sposób na zmotywowanie się. Oczywiście w roli spodni może wystąpić sukienka, mini spódnica, itd. Wszystkie pomysły są dobre, jeśli faktycznie stanowią siłę napędową odchudzania.

Wyznacz sobie cel

W zasadzie łączy się to z tym, co wyżej napisałam. Chcąc schudnąć, nie można mieć podejścia typu: „zacznę ćwiczyć, nie będę jeść słodyczy, to może wreszcie uda mi się schudnąć, a jeśli nie – nic się nie stanie”. Gdy Twoje nastawienie będzie właśnie takie, wówczas: albo szybko zniechęcisz się do kontynuowania odchudzania, albo w ogóle nie zaczniesz.

Dlatego też należy wyznaczyć sobie cel. Najlepiej, jeśli nie będzie to „skok na głęboką wodę”. Określ na początku np. że chcesz schudnąć 5 kilo w miesiąc. Potem – gdy już osiągniesz takie efekty, sprecyzuj kolejny etap odchudzania, np. kolejne 7 kg w ciągu 2 miesięcy.

Zdobądź wiedzę na temat odchudzania

Jest to niezwykle ważne, ponieważ pozwala osiągnąć zadowalające rezultaty. A to wszystko w sposób zdrowy, bezpieczny i co najważniejsze – bez efektu jo-jo.

Zanim przystąpisz do odchudzania, musisz dowiedzieć się, co jeść, żeby faktycznie schudnąć oraz jak ćwiczyć. Musisz poznać istotę procesu prowadzącego do utraty zbędnych kilogramów. Całość oczywiście opiera się na osiągnięciu deficytu energetycznego, jednak można robić to na kilka różnych sposobów.

Pamiętaj, że z odchudzaniem jest jak z grą na instrumentach. To, że kupiłaś sobie gitarę i grasz na niej zgodnie z własnym widzimisię, wcale nie oznacza, że będziesz świetnym muzykiem. Musisz posiąść niezbędną wiedzę (poznać akordy, itp.), żeby osiągnąć zamierzony cel. To samo tyczy się odchudzania – musisz poznać najważniejsze informacje (o metodach odchudzania), wcielając je w życie, żeby pozbyć się zbędnych kilogramów.

Owszem, zdaję sobie sprawę, że to co powyżej napisałam może wydawać się “oczywistą oczywistością”. Jednakże z jakiegoś powodu tak wiele osób nie potrafi rozpocząć odchudzania, a tym bardziej kontynuować go. Trzeba więc znaleźć przyczynę tego problemu, a następnie ją wyeliminować. Z własnego doświadczenia wiem, że rozpoczęcie odchudzania jest trudne. Jednak wystarczy się przełamać i zacząć. A potem, jeśli mamy odpowiednią motywację oraz wyznaczony cel, powinno pójść jak z płatka.

Odchudzanie to wyzwanie
Zmiana sposobu odżywiania jako sposób na odchudzanie?

FEEDBACK

eight + two =