Naturalne odchudzanie: sauna na odchudzanie i masaże odchudzające

Naturalne odchudzanie: sauna na odchudzanie i masaże odchudzające
Rate this post

Sauna na odchudzanie

Osoby, które próbują pozbyć się nadmiaru kilogramów, nie zawsze mają ochotę na stosowanie drastycznych diet odchudzających. Poszukują alternatywnych metod, które mają zagwarantować świetne efekty. Stawiając na naturalne odchudzanie, decydują się m.in. na masaże odchudzające. Często też sauna na odchudzanie wydaje się być dla nich świetnym rozwiązaniem. Ale czy faktycznie jest to sposób na pozbycie się nadmiaru kilogramów?

Sauna na odchudzanie to fakt?

Nie ulega wątpliwości, że wizyta w saunie może poprawić samopoczucie. Jednak jej działanie odchudzające jest właściwie dość wątpliwe. Na pewno nie powoduje przyspieszenia spalania tkanki tłuszczowej. Nie ma też znaczącego wpływu na podkręcenie metabolizmu.

Skąd więc przypuszczenie, że sauna na odchudzanie jest świetnym rozwiązaniem? Wynika to głownie z tego, że wysoka temperatura panująca w saunie sprzyja utracie wody. To właśnie sprawia, że czujemy się nieco lżejsi. W zasadzie to nawet jesteśmy, ponieważ niższe będą także wskazania wagi. Jest to jednak efekt chwilowy, ponieważ gdy tylko uzupełnimy brakujące płyny, masa ciała powróci do normy.

Jedyna pomoc sauny w odchudzaniu polega na oczyszczeniu organizmu z toksyn. Taka detoksykacja jest świetnym wstępem do odchudzania. Poza tym wizyta w saunie zmniejsza uczucie zmęczenia, co daje siłę np. do rozpoczęcia aktywności fizycznej.

Mimo tego, że sauna na odchudzanie nie wpływa w sposób bezpośredni, nie warto rezygnować z wizyty w takich miejscach. A to dlatego, że seans w saunie pozwala:

  • zredukować zmęczenie i zrelaksować się,
  • zmniejszyć napięcie mięśni,
  • poprawić wydolność całego organizmu.

Masaże odchudzające – czy to działa?

Masaże, bez względu na ich typ, zawsze mają zbawienny wpływ. Pozwalają zmniejszyć napięcie mięśni, odprężyć, pobudzić krążenie, słowem – zregenerować organizm. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się jednak masaże odchudzające, których celem jest pomoc w uzyskaniu smukłej sylwetki.

Większość osób decydujących się na masaże tego typu zdaje się nie zwracać uwagi na fakt, że taka kuracja ma właśnie pomóc, a nie odchudzić sama z siebie. Nie należy więc łudzić się, że masaże odchudzające pozwolą pozbyć się nadmiaru kilogramów bez żadnego wysiłku. Owszem, podczas masowania określonych partii ciała dochodzi do rozbicia i rozdrobnienia podskórnej tkanki tłuszczowej. Ponadto odpowiada za usprawnienie przepływu krwi, dzięki czemu cenne składniki odżywcze docierają do mięśni.

Masaże odchudzające przyczyniają się do redukcji cellulitu oraz odpowiadają za zwiększenie elastyczności skóry.

Naturalne odchudzanie – jak przyspieszyć efekty?

Naturalne odchudzanie – poprzez masaże i wizyty w saunie – właściwie nie daje większych efektów. Jest to bowiem raczej uzupełnienie kuracji odchudzającej.

Jeżeli ktoś więc zamierza poddać się masażom czy skorzystać z sauny, przy rezygnacji ze zdrowej diety oraz aktywności fizycznej, niech lepiej w ogóle nie podejmuje się takich działań. Jest to po prostu wyrzucanie pieniędzy w błoto (oczywiście mówię tutaj wyłącznie o efektach odchudzających).

Jeśli stawiasz na naturalne odchudzanie, warto dołączyć do tego zdrowe odżywianie (nie chodzi mi jednak o żadne drastyczne diety) oraz aktywność fizyczną (trening 2-3 razy w tygodniu). Przyda się także suplementacja, która jest taką „kropką nad i” skutecznego odchudzania.  O preparatach wspomagających walkę z nadmiarem kilogramów wspominałam w wielu wpisach – warto tam zajrzeć (klik).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

twenty five + = thirty three