Meratol, Proactol, Caralluma Burn – hity zza oceanu

Meratol, Proactol, Caralluma Burn – hity zza oceanu
Rate this post

przemiana materii

Są takie preparaty na odchudzanie, które cieszą się ogromną popularnością, a które nie dotarły jeszcze w nasze rodzime progi, a które – zgodnie z opiniami zamieszczanymi w Internecie – charakteryzują się znaczną skutecznością. Postanowiłam zaprezentować Wam najbardziej „hitowe” preparaty wspomagające odchudzanie i przedstawić ewentualną ich alternatywę.

Meratol

To tabletki, które przyczyniają się do zwiększenia metabolizmu, przez co mają ułatwiać walkę z nadmiarem kilogramów. W ten sposób tempo procesu, podczas którego dochodzi do zamiany trawionego pokarmu w energię zostaje znacznie przyspieszone. W efekcie mniej spożywanych pokarmów zostaje zamienionych w tłuszcz (większość z nich ulega po prostu strawieniu).

Meratol

Meratol swoje działanie opiera na trzech istotnych składnikach:

  • opuncja figowa – działa moczopędnie oraz ogranicza retencję wody; w ten sposób zapobiega gromadzeniu się płynów ustrojowych, świetnie radząc sobie nie tylko z dodatkowymi kilogramami, ale również cellulitem; ponadto dostarcza błonnik, który zmniejsza wchłanianie tłuszczów i ogranicza apetyt;
  • kapsaicyna – jest to substancja, która zawarta jest m.in. w ostrej papryce; jej działanie polega przede wszystkim na stymulowaniu termogenezy, ułatwiając spalanie tkanki tłuszczowej;
  •  algi brunatne – zawarte w nich cenne składniki wspomagają proces lipolizy, czyli rozpadu tłuszczu na wolne kwasy tłuszczowe;
  • kofeina – podkręca metabolizm; dodaje energii, zmniejszając uczucie zmęczenia.

Więcej o tym preparacie na oficjalnej stronie producenta – klik.

Przyznam szczerze, że Meratol mniej jakoś specjalnie nie przekonuje. Skład ma taki sobie – i moim zdaniem nie jest wart tej ceny. Już lepiej wydać kasę na Slimette – tabletek, które stymulują termogenezę, przyspieszają metabolizm oraz silnie redukują tkankę tłuszczową, a przy tym korzystnie wpływają na zdrowie (dzięki zawartości jagód Acai). Ich plusem jest łatwa dostępność, co pozwala rozpocząc kurację właściwie natychmiast. Zainteresowanych Slimette odsyłam tutaj i tutaj.

Proactol

To tabletki, które pozwalają pozbyć się nadmiaru kilogramów poprzez wspomaganie redukcji tkanki tłuszczowej oraz zahamowanie napadów głodu. A to wszystko w sposób całkowicie naturalny – tak rekomenduje producent.

Proactol

Głównym składnikiem Proactol jest wyciąg z opuncji figowej. Zawiera od sporą ilość błonnika, która hamuje wchłanianie tłuszczu, a jednocześnie ogranicza apetyt. Producent zapewnia, że w ten sposób można zmniejszyć wartość energetyczną posiłków nawet o 300 kcal dziennie. Zmniejsza również gromadzenie płynów ustrojowych, co pozwala zredukować masę ciała spowodowaną nadmiarem wody w organizmie.

Obniżenie wartości energetycznej posiłków jest dość kuszące. Problem w tym, że preparat nie jest dostępny w Polsce, a jednomiesięczna kuracja to wydatek rzędu 160 zł (w przeliczeniu na złotówki). Zainteresowanych odsyłam na stronę producenta – tutaj.

Alternatywą może okazać się Garcinia Cambogia Actives. Jest to preparat, który zalicza się do supresantów apetytu. Ale badania kliniczne wykazują, że regularne przyjmowanie tabletek pozwala na zmniejszenie wartości energetycznej posiłków nawet o 1000 kcal, co oznacza redukcję masy ciała o jakieś 2 kilogramy w ciągu tygodnia. Więcej informacji tutaj – klik.

Caralluma Burn

Jest to preparat, który wspiera proces odchudzania poprzez tłumienie apetytu. Swoje działanie opiera przede wszystkim o obecność Caralluma fimbriata – sukulencie rosnącym na terenie Indii. Odchudzające właściwości tej rośliny znane są od dawna – miejscowa ludność żuła kawałki kaktusa, by zahamować głód podczas długi polowań.

caralluma-burn

Działanie ekstraktu z tej rośliny polega niejako na oszukiwaniu mózgu, przekształcając mechanizm głodu w mechanizm sytości. W ten sposób żołądek nie domaga się kolejnych porcji jedzenia. Poza działaniem odchudzającym, Caralluma zmniejsza ryzyko miażdżycy, ponieważ zapobiega odkładaniu się płytek w naczyniach krwionośnych.

Jedna kapsułka zawiera aż 500 mg czystego ekstraktu, co może dawać zadowalające rezultaty. Problem w tym, że preparat dostępny jest w sprzedaży za granicą – dostępność do specyfiku jest dość utrudniona. Alternatywą może być jednak Caralluma Actives – preparat, który zawiera dokładnie taką samą ilość aktywnego składnika. Dostępny jest w Polsce „od ręki” – chociażby tutaj. Fakt, sporo kosztuje. Ale czego się nie robi dla szczupłej sylwetki?

A może ktoś z Was miał dostęp do tych hitowych preparatów zza oceanu? Jak oceniacie ich skuteczność?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

six + 3 =