Kilka refleksji na temat Slimette – Ważne! Jeśli masz chwilę przeczytaj koniecznie!

Kilka refleksji na temat Slimette – Ważne! Jeśli masz chwilę przeczytaj koniecznie!
Rate this post

Od czasu do czasu jestem pytana o różne suplementy diety, w tym preparaty odchudzające. Nie zawsze jestem w stanie w sposób zadowalający odpowiedzieć na pytanie o skuteczność takiego, czy innego środka. Jest ich zbyt wiele na rynku. Ciągle też przybywa nowych. Niełatwo wypróbować wszystkie, szczególnie gdy samemu sięga się po nie sporadycznie.

Możemy wprawdzie poszukać sobie opisów w internecie, ale każdy rozsądny człowiek wie co myśleć o takich opisach. Każdy suplement jest wychwalany pod niebiosa i przedstawiany w superlatywach. Niekiedy przytacza się wyniki badań i naukową literaturę. Na pewno taki dodatek podwyższa wiarygodność danego źródła. Jednak czy jest ostateczną wyrocznią?
Osobiście, nauczona wieloletnim doświadczeniem, największą wagę przywiązuję do własnych obserwacji. Czyli tego co sama doświadczyłam lub zaobserwowałam u znajomych, tudzież tych osób, z którymi nawiązuję znajomości na forach, placach zabaw i w siłowni. Jest to dla mnie najlepszy wykładnik skuteczności albo nieskuteczności wszystkich środków.

Mimo to i tak nie da się uniknąć pewnych zarzutów. Gdy się coś zgani, znajdą się tacy, którzy się obrażą, gdy się pochwali od razu pojawia się podejrzenie o to, że to tylko zwykła reklama.

Dobrze jest, gdy mam możliwość obserwowania działania suplementu w praktyce. Nie stronię od nich i wiem, że są pomocne. Staram się też spadać sprawę od strony teoretycznej, na tyle na ile jestem w stanie i jest to możliwe.
Tyle tytułem wstępu, a teraz przejdźmy już do rzeczy.

Chudniesz pięć razy szybciej?

Preparatem, na którym chcę się dziś skupić jest Slimette. W zasadzie użyte w tym preparacie składniki nie są niczym nowym, gdy chodzi o temat odchudzania. O niemal każdym z nich możecie poczytać na tym blogu lub na innych stronach. Każdy w mniejszym lub większym stopniu już się sprawdził.

Tym co jest nowe w omawianym preparacie jest fakt połączenia tych składników. To temu faktowi musimy przyjrzeć się bliżej. W większości artykułów, które powstały po wprowadzeniu Slimette na rynek, możecie wyczytać, że dzięki zastosowaniu 5 substancji odchudzających, preparat jest pięć razy bardziej skuteczny. Co myśleć o takich zapewnieniach? Zapewne działają na wyobraźnię, ale niewiele mają wspólnego z realiami.
Nasz organizm nie działa zgodnie z prostymi wzorami rachunkowymi. Weźmiesz jedną tabletkę to schudniesz dwa razy mniej niż biorąc dwie. Albo inaczej – jesz dwa razy mniej, dwa razy szybciej chudniesz, ćwiczysz dwa razy więcej, dwa razy szybciej tracisz kilogramy.

Każdy kto umie choć trochę krytycznie myśleć i ma już pewne doświadczenia w pracy z własnym ciałem, będzie wiedział, że tak to nigdy nie działa. Nie przeskoczymy natury mnożąc bodźce lub je dodając. Możemy więc spokojnie zapomnieć o tego typu zapewnieniach.  Nie tak to wygląda!

Slimette w działaniu, czy zjawisko synergii

Gdyby nie jedno zjawisko, które trzeba mieć koniecznie na uwadze, wniosek byłby aż nadto prosty. Nie warto wydawać pieniędzy na ten preparat. Lepiej kupić jeden z wymielonych na jego etykiecie składników i przynajmniej się trochę zaoszczędzi. Np. jagodę Acai. Możemy pić także zieloną herbatę…

Cóż! Takie wnioskowanie też obarczone jest poważnym błędem. Bowiem skuteczność Slimette nie opiera się wprawdzie na prostym algorytmie, czy działaniu matematycznym, ale mimo wszystko jest większa niż każdego pojedynczego składnika. Jego tajemnicą jest zjawisko synergii. Teraz uwaga! Zaczyna się najlepsze.

W farmakologii zjawisko synergii oznacza, że odpowiednie połączenie dwóch lub więcej słabo działających składników działa znacznie silniej niż wynikałoby to z ich sumy! Jeśli tę definicję przyłożyć do składu Slimette, to okaże się, że nie mamy do czynienia z prostą sumą, lecz z działaniem wzajemnie się wzmacniającym.

Weźmy taką zieloną herbatę. Sama w sobie bynajmniej nie działa tak mocno, jak to się wszędzie wypisuje. Jednak w odpowiednim połączeniu może dawać bardzo dobre efekty.

Zastrzeżenia

Potrzebne jest w tym miejscu pewne zastrzeżenie. Nie wystarczy po prostu pomieszać składniki na oko, by uzyskać optymalny efekt. Tu tkwi istota pracy wielu specjalistycznych laboratoriów badawczych i właściwy dobór zarówno samych składników, jak i ich proporcji. Co oznacza, że nie uzyskamy tego samego kupując osobno preparat z jagody Acai, L-Karnitynę, zieloną herbatę, guaranę i zagryzając wszystko papryką!

Chciałabym także oszczędzić Wam rozczarowania związanego z efektem. Efekt synergiczny nie oznacza chudnięcia w jeszcze większym tempie niż pięciokrotne. Oznacza przyspieszoną utratę tkanki tłuszczowej, większą zapewne niż na wielu innych preparatach, ale ostatecznego efektu nie da się wyliczyć żadnym prostym równaniem.

Ci, na których to działa…

Jeszcze na koniec kilka słów związanych z obserwacją. Preparat wciąż jeszcze jest mało znany, ale mimo tego mam już przynajmniej 7 sprawdzonych sygnałów (z recenzją Ani włącznie!), że działa dość dobrze na osoby, które przyjmując inne preparaty nie stwierdzały żadnych pozytywnych zmian. W kilku innych wypadkach za wcześnie, by coś wiedzieć na pewno, ale wygląda na to, że również powinno pomóc.

Ważne jest to, by pamiętać, że tak Slimette, jak i inne preparaty odchudzające nie zwalniają nas z troski o właściwą dietę. Nie poprawiajcie ich działania głodówkami, czy też innymi niebezpiecznymi praktykami. Róbcie wszystko z rozsądkiem.

Anita Jurkin

pozdrawiam :-)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

eighty five − 79 =