Jakie tabletki z Acai berry są najlepsze?

Jakie tabletki z Acai berry są najlepsze?
Rate this post

Jak zapewne wiesz jagoda Acai występuje jedynie w Amazonii, jest bardzo nietrwała, trudno się przechowuje, zresztą w przechowywaniu i transporcie nie tylko szybko się psuje, ale traci też wiele cennych składników odżywczych. W tym celu jagodę Acai poddaje się liofilizacji, czyli specjalnej obróbce polegającej na takim wysuszaniu owoców, by nie straciły witamin, minerałów i innych cennych substancji.

W naszym kraju jagoda Acai dostępna jest więc w postaci już przetworzonej, najczęściej w postaci tabletek lub soku.

W tym poście wyjaśnię dlaczego uważam, że lepiej jest stosować tabletki z Acai berry i które tabletki z Acai są najlepsze.

Myślę też, że przyda się wyjaśnienie dlaczego uważam, że jagoda Acai jest przydatnym suplementem, ale o tym będzie traktować druga część artykułu.

Część pierwsza – dlaczego tabletki z acai, a nie soki?

Mając na uwadze nietrwałość jagody łatwo sobie wyobrazić, że trudno ją dystrybuować na całym świecie w postaci owoców. Najlepiej jest więc ją przetworzyć. Metody przetwarzania są dwie: przyrządzenie jakichś przetworów (np. soków) lub wysuszenie jagody, przy czym ten ostatni proces powinien odbywać się metodą liofilizacji, która pozwala na zachowanie pełni wartości odżywczych Acai berry.

Przetwory z jagody, czyli np. soki przyrządzane na skalę przemysłową są jednocześnie faszerowane konserwantami i bardzo drogie.

Dodatkowo Acai występuje w nich w niesatysfakcjonującym stężeniu.

Po wypiciu butelki za kilkadziesiąt złotych nie wzbogacisz swojego organizmu w fitosubstancje odżywcze bardziej, niż po wypiciu innego, zwykłego soku czy zjedzeniu zwykłego polskiego owocu.

Więcej: soki dostępne na rynku są w większości przygotowywane i tak z liofilizowanej pulpy – innymi słowy z suszu, który znajdziesz przecież również w tabletkach.

Dlaczego więc tabletki?

Po przeczytaniu powyższego łatwo się domyślić, że tabletki są lepsze z dwóch powodów:

 • w tabletkach, a właściwie kapsułkach znajduje się liofilizowana jagoda pełna składników odżywczych,
 • składniki te są bardziej skoncentrowane niż w sokach, można więc liczyć na dużo lepsze efekty!

Jakie tabletki z Acai są najlepsze?

A teraz jeszcze odpowiem na pytanie jakie tabletki z Acai są najlepsze.

Weźmy pod uwagę trzy przesłanki:

 • tabletki powinny być wyprodukowane z zachowaniem standardów gwarantujących pełnowartościowość składników (np. GMP),
 • powinny zawierać możliwie wysoką dawkę jagody Acai, dla maksymalnych efektów,
 • powinny być relatywnie tanie tj. suplementacja takimi tabletkami powinna być tańsza od suplementacji sokami.

Wszystko to wpłynie na efektywność kuracji.

Kierując się powyższymi przesłankami na dzień dzisiejszy mogę wskazać jeden produkt z Acai, który odpowie na te potrzeby. To Acai Berry Extreme, w którym w jednej porcji (2 kapsułki) znajduje się ekwiwalent aż 10 000.00 mg jagody, a cena za miesięczną suplementację wynosi ok. 111 -139 zł.

Skład i cenę możesz sprawdzić na ⇒ TEJ STRONIE.


 

Część druga – dlaczego warto rozważyć suplementację jagodami Acai?

Jagoda Acai przyspiesza przemianę materii, dynamizuje metabolizm i nasze funkcje życiowe, dostarcza wszystkich tych składników, o których najczęściej zapominamy pozostając na diecie, ale to nie jedyne jej działanie. W rzeczywistości jagoda Acai jest jednym z największych naturalnych skarbców biologicznie czynnych substancji ochraniających i regenerujących nasz organizm.

Po pierwsze: tabletki z Acai sprawdzą się w odchudzaniu

Zacznijmy od tego, że jak na zwykłe owoce Acai Berry zawiera bardzo duże ilości błonnika, który jest najlepszym naturalnym supresantem apetytu. Skuteczne środki odchudzające w większości przypadków skupiają się na niwelowaniu uczucia głodu i często wzbogaca się je o błonnik. Znajdziecie go w Acai, choć w przypadku tych jagód błonnik raczej wspomoże pracę naszych jelit niż zadziała jako faktyczny bloker łaknienia. Na pewno jednak możemy liczyć na przyspieszenie metabolizmu, bo Acai usprawnia przepływ krwi, procesy przemiany tkanki tłuszczowej w energię i stabilizuje gospodarkę glukozą (to ostatnie działanie wpływa też pośrednio na zahamowanie łaknienia).

Po drugie: przeciwutleniacze w Acai zadbają o cały organizm

Jeśli uznamy, że największe szkody w naszych organizmach powodują wolne rodniki ( i tak jest faktycznie!) to jagoda Acai okaże się najlepszym lekiem na wszystkie dolegliwości i problemy pojawiające się wraz ze starzeniem. Nie bez przyczyny plemiona amazońskie uznają Acai za najlepsze naturalne panaceum. Owoce są tam podstawą diety i lekiem na większość dolegliwości, które występują rzadko z uwagi na to, że tubylcy zdrowo żyją i zdrowo się odżywiają.

Substancje czynne takie jak antocyjaniny, fitosterole oraz cała masa witamin (w tym witaminy C i E) są naturalnymi przeciwutleniaczami. W Acai Berry jest ich znacznie więcej niż w jakichkolwiek innych owocach, choć tu zdania dietetyków (i producentów zdrowej żywności oraz suplementów!) są podzielone, bo niektóre źródła wskazują jednak na przewagę Aronii.

Przeciwutleniacze ważne są dla całego organizmu, nawet dla naszego układu nerwowego – wystarczy wspomnieć, że dzięki nim nie dochodzi do niszczenia otoczki mielinowej naszych komórek nerwowych. W efekcie myślimy lepiej i sprawniej.

Po trzecie: dostarczą brakujących składników odżywczych

Oprócz przeciwutleniaczy jagoda Acai dostarcza nam wielu innych substancji odpowiadających za funkcjonowanie organizmu i organów wewnętrznych, a nawet całych układów.

Doskonałym przykładem są tutaj antocyjaniny, kwasy Omega, fitosterole i polifenole, które (jeśli potraktować je całościowo) nie tylko zapobiegają, ale i leczą wszelkie choroby układu naczyniowo – sercowego. Ich działanie polega na regulowaniu gospodarki cholesterolem, wzmacnianiu naczyń krwionośnych, zapobieganiu obkurczeniom tych naczyń i ich udrażnianiu. Pośrednio związki te odpowiadają też za sprawny przepływ krwi, odżywienie i natlenienie komórek oraz … przemianę materii.

Jagody Acai wydają się mieć tyluż przeciwników ilu zwolenników. Krytyka zazwyczaj sprowadza się nie tyle do kwestionowania wartości odżywczych (i biologicznych) jagody, ile do wskazania, że podobne właściwości mają i inne rośliny (warzywa i owoce). Faktem jest, że mają, dlatego najlepiej byłoby zrezygnować z suplementacji a skupić się na odpowiednim komponowaniu diety pod kątem dostarczenia organizmowi wszystkiego, co jest mu niezbędne, ale to trudne dlatego lepiej stosować jagody Acai w formie suplementów niż narażać się na niedobory niezbędnych substancji.

Po przeczytaniu tego tekstu możesz łatwo podjąć decyzję odnośnie ewentualnej suplementacji. Jeśli twoja decyzja jest na tak przejdź na stronę ⇒AcaiBerryExtreme.pl i wypróbuj moc jagody.

Anita Jurkin

pozdrawiam :-)

4 myśli na temat “Jakie tabletki z Acai berry są najlepsze?

 • 15 lipca 2016 o 18:02
  Permalink

  Czy są jakieś produkty, których nie powinno się łączyć z tego typu tabletkami?

  Odpowiedz
  • 13 września 2016 o 14:03
   Permalink

   Raczej nie ma obawy, że będą jakieś interakcje, to z reguły ekstrakty z roślin, więc z innymi produktami interakcji być nie powinno (chyba, że dojdzie np. do kondensacji jakiegoś wyciągu). Nieco inaczej wygląda kwestia leków, ale tu acai raczej też nie kolidują, chyba że inne składniki np. guarana, zielona herbata czy kapsaicyna

   Odpowiedz
 • 23 czerwca 2016 o 20:49
  Permalink

  Jestem mocno zainteresowana tematem ale niestety miesięczny koszt suplementacji jagodami mnie odstręcza, gdybym miała 100% pewność że pomogą schudnąć ale takiej pewności nigdy mieć nie będę.

  Odpowiedz
 • 7 kwietnia 2016 o 21:02
  Permalink

  Przy wyborze tabletek odchudzających warto kierować się opiniami innych i dobrymi wpisami, takimi jak ten.. ja już raz zaoszczędziłam na tabletkach i żałuję, bo w ogóle nie działały.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

+ fifty = fifty six