Jak skutecznie i szybko schudnąć 10 kg?

Jak skutecznie i szybko schudnąć 10 kg?
4.3 (86.67%) 12 votes

Jeśli właśnie zadajesz sobie w duchu pytanie “jak skutecznie i szybko schudnąć 10 kg”, to właściwą odpowiedzią na nie może okazać się dieta ryżowa, którą z powodzeniem można by uznać za swego rodzaju odpowiednik znanej diety 1000 kcal. Faktycznie dieta ryżowa mogłaby być jej odpowiednikiem, tyle tylko, że w niej dominuje ryż, a dieta 1000kcal wydaje się nieco bardziej zróżnicowana.

Na korzyść diety ryżowej przemawia za to jej niesamowita skuteczność i jej wiek – jeśli wierzyć źródłom  w tym roku dieta ryżowa skończyła 80 lat.

Opracował ją amerykański lekarz w roku 1934. W założeniu miała być dietą zdrowotną, pomocną w walce z chorobami układu sercowo – naczyniowego i z jednym z największych zagrożeń życia i zdrowia współczesnego, cywilizowanego człowieka – z nadciśnieniem.

Okazało się jednak, że skutkiem ubocznym stosowania diety jest znaczący spadek na wadze, który może sięgnąc nawet 10 kg w ciągu miesiąca. Jeśli więc zastanawiasz się jak skutecznie i szybko schudnąć 10 kg – to naprawdę może być dieta dla ciebie.

Jak skutecznie schudnac 10 kg na diecie ryżowej?

Zanim pokrótce przedstawię tę dietę – jedno ważne zastrzeżenie. Jak większość bardzo restrykcyjnych i niskokalorycznych diet tak i ta dieta może skończyć się efektem jo-jo jeśli nie uda ci się przejść przez fazę stabilizacji. Jest ona niezbędna dla utrzymania efektów odchudzania i zabezpieczenia się przed ponownym przybraniem na wadze.

Szybkie odchudzanie czas zacząć

Dieta jest lekko hardcore’owa, dlatego jej nie polecam, ale jeśli lubisz ryż….
Stosując się do zaleceń tej diety schudniesz od 1 do 3 kilogramów w ciągu tygodnia. Jej podstawowym założeniem jest ograniczenie kaloryczności posiłków do 1000kcal dziennie. Na diecie należy wytrwać 3 tygodnie (maksymalnie 4), potem należy rozpocząć fazę stabilizacji. Dłuższe pozostawanie na diecie ryżowej nie jest wskazane. I jeszcze jedno: mogą stosować ją osoby zdrowe, a chore jedynie pod nadzorem lekarza i dietetyka.

Głównym składnikiem diety ryżowej jest ryż. Najlepiej brązowy, bo zawiera on najwięcej mikro- i makroskładników odżywczych. Ma też więcej błonnika i powinien gwarantować utrzymanie uczucia sytości dłużej niż ryż biały. Oprócz ryżu, który pomimo sporej wartości odżywczej nie dostarcza jednak wszystkich niezbędnych składników odżywczych, można (i należy) jeść warzywa i owoce, chudy nabiał i trochę pełnoziarnistego chleba.

Przykładowy jadłospis

Dieta jest dość monotonna. Składa się z następujących jednostek pokarmowych:

Zamiast przeliczać jednostki węglowodanowe i warzywne, proponuję skupić się na poprawie nastroju, witalności i energii życiowej a przy okazji metabolizmu > wypróbuj GCA jest niezawodne na tym polu!
 • jednostka węglowodanowa = kromka chleba i ⅓ szklanki gotowanego ryżu albo ½ szklanki gotowanego makaronu
 •  jednostka warzywna = 1 szklanka surowych warzyw lub ½ szklanki gotowanych,
 •  jednostka owocowa = 1 dowolny owoc średniej wielkości i ½ banana lub 1 szklanka sałatki owocowej (same owoce bez dodatków),
 •  jednostka nabiałowa = 1 szklanka mleka i 1 szklanka jogurtu naturalnego albo ½ szklanki twarożku.

 

W pierwszym dniu diety na śniadanie, obiad i kolację należy zjeść po 2 jednostki węglowodanowe i 2 owocowe.

W dniach od 2 do 7 zjadamy:

 • na śniadanie 1 jednostkę węglowodanową, 1 nabiałową, 1 owocową,
 • na obiad i kolację: 3 jednostki węglowodanowe, 3 jednostki warzywne, 1 owocową.

 

Szczegóły diety w wersji anglojęzycznej tutaj: http://www.everydiet.org/diet/rice-diet.

Po okresie intensywnego odchudzania nadchodzi czas na fazę stabilizacji, w trakcie której stopniowo urozmaicamy pokarmy i zwiększamy kaloryczność posiłków.

Dieta wymaga silnego charakteru i samozaparcia, ale podobno naprawdę dobrze odchudza i nieźle wpływa na zdrowie. Jeszcze do niedawna polecały ją medyczne autorytety. W tej chwili zdaje się przeżywać regres (czyżby na fali zmiany podejścia do obowiązujących kanonów dietetycznych?), ale przykłady tysięcy osób, które ją stosowały i którym udało się schudnąć i poprawić zdrowie, zdają się świadczyć na jej korzyść.

Anita Jurkin

pozdrawiam :-)

8 myśli na temat “Jak skutecznie i szybko schudnąć 10 kg?

 • 9 września 2015 o 13:52
  Permalink

  dieta ryżowa to porażka, polecam jakąś normalną dietę ja stosowałam 1500kcal a do tego slimette, które przyspiesza metabolizm, ja po dwóch miesiącach takiego odchudzania (łatwe było bo 1500kcal daje całkiem sporo jedzenia) schudłam właśnie 10 kilogramów, a ćwiczenia normalnie – nie trenowałam tylko spacerowałam

  Odpowiedz
 • 17 czerwca 2015 o 14:01
  Permalink

  1000 kcal i na ryżu, chyba bym nie wydoliła :-), szybko to może ta dieta odchudza, ale co do skuteczności śmiem wątpić

  Odpowiedz
 • 17 czerwca 2015 o 10:55
  Permalink

  moja siostra kupiła sobie dietę w internecie, nie pamiętam gdzie ale mogę sprawdzić, je regularnie 5 razy dziennie i w ciągu 2 miesięcy zrzuciła juz 10 kilogramów bez głodu i liczenia kalorii bo wszystko ma fajnie rozpisane

  Odpowiedz
 • 14 listopada 2014 o 00:00
  Permalink

  Schudlam 3kg w dwa tyg kawa woda papieros 40 brzuszków dziennie hmm po 2 mies effekt jojo 2 razy wiecej przybralam teraz jem sniadanie z dziecmi normalne parowki platki twaróg kawa owoce obiad jak wszyscy domownicy kawa woda herbatka tabletki slim20+i 2 lub3 razy dziennie r pietro zobaczym moze mi sie uda jakies rady moze jakies inne tabletki oropo ujecue

  Odpowiedz
 • 22 października 2014 o 22:34
  Permalink

  Ciekawa, zwłaszcza że lubię ryż, daje uczucie sytości faktycznie, także raczej głodnym się nie chodzi, najbardziej właśnie boję się głodówek, wiem, że długo bym nie wytrzymała, kupiłam sobie też suplement diety 2 be slim, mam nadzieję, że z tą dietą w końcu schudnę.

  Odpowiedz
  • 23 października 2014 o 10:17
   Permalink

   Koniecznie daj znać jak Ci idzie 🙂

   Odpowiedz
 • 19 października 2014 o 19:00
  Permalink

  Dietka NYKUK jest bardzo fajna. Oparta na zasadach zdrowego odżywiania. Produkty z pełnego przemiału + suplement oczyszczający organizm w moim przypadku zdziałały cuda. 3 kg mniej w 1,5 miesiąca. czegóż chcieć więcej 🙂

  Odpowiedz
  • 20 października 2014 o 12:53
   Permalink

   O, ciekawe! Jeszcze na nią nie trafiłam, zaraz sprawdzę co to 🙂

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

fourteen + = 15