Jak można schudnąć w tydzień i bez diety?
Rate this post

odchudzanie1

Czy w ogóle można schudnąc w tydzień i to jeszcze na dodatek bez diety? Przypuszczam, że może się to udać bardzo nielicznym. Na przykład w stresie, albo w warunkach ogromnej aktywności fizycznej (budowa lub inna rewolucja w domu lub podróż w ekstremalnych warunkach). Poza tymi przypadkami nie wyobrażam sobie tego, jak można schudnąć w tydzień, bo jak schudnąć bez diety – wiem. Wystarczy się ruszać, ale….

 

Pozwolę sobie na kontynuację,  rozdzielenie tych dwóch kwestii i potraktowanie ich z osobna. Poniżej podpowiedzi na temat tego, jak można schudnąć zgodnie z założeniami z tytułu tj. jak schudnąć w tydzień i jak schudnąć bez diety.

 

Tytułem wstępu: jak można schudnąć?

Jak zapewne doskonale wiesz schudnąć można dzięki przejściu na dietę i ćwiczeniom. W razie potrzeby można lekko wspomóc się suplementacją. Wspomóc – a nie odchudzić, bo nawet najlepsze suplementy nie załatwią wszystkiego.

Dzięki zmianom dietetycznym i aktwyności fizycznej dochodzi:

  • do wypracowania deficytu kalorycznego,
  • przemodelowania metabolizmu i / lub profilu hormonalnego.

Bez zmian w stylu życia jest to niemożliwe. Zmiany te można wprowadzić z własnej woli (motywacja, chęć schudnięcia) lub mogą zostać wymuszone innymi czynnikami.

 

Jak schudnąć bez diety?

W świetle powyższego okazuje się, że bez diety można schudnąć pod warunkiem, że:

  • zwiększymy aktywność fizyczną i w ten sposób wypracujemy deficyt,
  • zaistnieją sytuacje, które wymuszą bezwiedne przejście na dietę i / lub przyspieszą spalanie (np. nerwy i stres).

 

Przy zachowaniu prawidłowego bilansu kalorycznego chudnięcie bez konieczności przejścia na dietę można też wymusić suplementami. Jeśli zaspokajamy zapotrzebowanie energetyczne organizmu i nie przekraczamy ilości potrzebnych kalorii przyspieszenie metabolizmu powinno doprowadzić do schudnięcia (i to bez diety). Można to zjawisko wymusić niektórymi suplementami. Metabolizm i lipolizę przyspieszają np. Slimette lub ekstrakt z zielonej kawy.

 

Jak schudnąć w tydzień?

W tydzień można schudnąć jedynie na niskokalorycznych dietach, które trudno komukolwiek polecać. Dieta 1000kcal, dieta kopenhaska i wszystkie wariacje na ich temat skutkują już w ciągu paru dni znaczącą utratą wagi, przy czym uwaga – to że wskaźnik na wadze pokaże mniej kilogramów wcale nie znaczy, że poziom otłuszczenia organizmu też spadnie. Tłuszcz pozostanie bez zmian.

Wczasy odchudzające a odchudzanie w domu na przykład w mieście … Warszawa
Najskuteczniejsze ćwiczenia odchudzające - na odchudzanie w sam raz!

Anita Jurkin

pozdrawiam :-)

FEEDBACK

− two = eight