Jak działają fat burnery i czy warto oprzeć na nich odchudzanie?

Jak działają fat burnery i czy warto oprzeć na nich odchudzanie?
Rate this post

Spalacze tłuszczu (fat burnery) to jedne z najpopularniejszych i najczęściej stosowanych suplementów. Sięgają po nie zarówno odchudzające się kobiety, jak i ciężko trenujący na siłowni mężczyźni, którym zależy na uzyskaniu sylwetki z wyraźnie zdefiniowanymi mięśniami. Czy one rzeczywiście spalają tkankę tłuszczową? Zazwyczaj tak. Poniżej trochę więcej informacji na ich temat.

guarana

Fat burnery – cudowne pigułki na odchudzanie?

Niekoniecznie. Fat burnery nie są preparatami CUDOWNIE odchudzającymi. Nie należą do tych „cudownych” środków, które dadzą szczupła sylwetkę bez wysiłku. Ich zadanie jest inne – mają wspomagać trening tak, by szybciej spalały się zapasy zgromadzone w tkance tłuszczowej. Jeśli ktoś nie planuje ćwiczyć, zakup fat burnera to strata pieniędzy – nie będzie żadnych efektów.

Spalacze tłuszczu dodatkowo działają tez na przyspieszenie metabolizmu.

Mogą też mieć podobne działanie jak napoje energetyzujące – zwykle zawierają sporo substancji pobudzających.

Podział fat burnerów

Spalacze tłuszczu możemy podzielić na dwie grupy: termogeniki oraz te, które wspomagają proces lipolizy. Termogeniki są najbardziej popularne. Wywołują one efekt termogenezy, polegający na pobieraniu z tkanki tłuszczowej energii do produkcji energii termicznej. Spalacze tłuszczu, które należą do tej grupy, podkręcają metabolizm i zwiększają termogenezę, ale przede wszystkim wzmacniają ją podczas treningu. Najczęściej znajdziemy w nich substancje pobudzające.

Fat burnerem jest guarana, kofeina, w pewnym sensie również zielona kawa i zielona herbata. Pobudzająco i termogenicznie działają synefryna z gorzkiej pomarańczy oraz zingeron zawarty w imbirze. Bardzo dobrym spalaczem jest też kapsaicyna, która z jednej strony rozgrzewa, a z drugiej wspomaga metabolizm.

W fat burnerach, które wspomagają proces lipolizy, znajdziesz przede wszystkim L karnitynę. Jest to organiczny związek chemiczny, syntetyzowany w wątrobie, nerkach i mózgu oraz dostarczany wraz z pożywieniem. Redukuje tworzenie i magazynowanie tkanki tłuszczowej. Wpływa też na jej szybsze spalanie podczas wysiłku fizycznego. Ma dodatni wpływ na wydolność fizyczną.

Ultra-mocny fat-burner

Znając już podstawowe składniki spalaczy tłuszczów (fat burnerów) łatwo dojść do wniosku, że suplementy, które łączą możliwie wiele składników powinny działać najefektywniej. Czy działają? Mając na uwadze doświadczenia Ani ze Slimette – zdecydowanie tak. Te doświadczenia opisałyśmy w TYM POŚCIE – KLIKNIJ I SPRAWDŹ na jakie efekty możesz liczyć.

Anita Jurkin

pozdrawiam :-)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

seven + one =