Jagody Acai vs. jagody Maqui – opinie i coś jeszcze

Jagody Acai vs. jagody Maqui – opinie i coś jeszcze
2.5 (50%) 4 votes

http://www.flickr.com/photos/inaovas/5274748325/

O jagodach Acai i ich dobroczynnym wpływie nie tylko na odchudzanie, ale również na organizm pisałam jakiś czas temu. Sama przetestowałam ich działanie i jeszcze raz muszę przyznać, że byłam zaskoczona pozytywnymi efektami. W zasadzie myślałam, że to najlepsze jagody, jakie tylko mogły zostać nam podarowane przez naturę. Do czasu…

Jakiś czas temu wertowałam artykuły na temat flawonoidów i dotarłam do informacji związanych z jagodami Maqui. Są to owoce, które szturmem podbijają amerykański rynek suplementów. Reklamowane są jako jagody, wykazujące jeszcze silniejsze działanie niż moje ulubione Acai Berry. Postanowiłam więc zgłębić ten temat, by przekonać się czy aby na pewno zapewnienia producentów takich suplementów nie mijają się z prawdą.

Jagody Maqui – kolejne cudowne owoce

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na fakt, że Maqui to owoce, które stanowią niezwykle bogate źródło przeciwutleniaczy. Mylił się ten (również ja) kto uważał, że to jagody Acai są numerem jeden. Skala ORAC jednoznacznie wskazuje, że faworytem są właśnie owoce Maqui. Wartość antyoksydantów oceniana jest na 900, podczas gdy wspomniane Acai Berry to zawierają ich ponad trzykrotnie mniej. Na szarym końcu plasują się ciemne winogrona oraz truskawki i maliny.

Obrazowo wygląda to mniej więcej tak:

Skala ORAC owoców | Infographics

Maqui – na zdrowie i urodę?

Nie jest prawdą, że jagody Maqui są panaceum na wszystkie choroby. Niemniej jednak są w stanie zapobiec niektórym schorzeniom, podobnie zresztą jak i inne owoce zawierające przeciwutleniacze. Cudowność Maqui Berry polega jednak na zawartości antyoksydantów. Tak wysoka dawka faktycznie jest w stanie pomóc.

Jagody te, regularnie spożywane, zapobiegają nowotworom, stanom zapalnym, a także chronią serce. Owoce wykazują ponadto działanie antybakteryjne, co pozwala zwalczać infekcje.

Z punktu widzenia urody, jagody Maqui pozwalają na dłużej zachować młodość. A to dlatego, że eliminują wolne rodniki przyspieszające starzenie się komórek.

Maqui jako strażnik szczupłej sylwetki

I wreszcie – owoce pomagają kontrolować masę ciała. Są przydatne podczas odchudzania, ponieważ regulują metabolizm oraz regulują poziom cukru we krwi. Potwierdziły to badania kliniczne przeprowadzone przez naukowców z uniwersytetu w Teksasie. Testy były przeprowadzone na grupie 500 osób (w grupie znaleźli się mężczyźni i kobiety). Ludzie, którzy spożywali jagody Maqui pozbyli się zbędnych kilogramów, a przy tym utrzymali sylwetkę w ryzach przez kolejne 6 miesięcy. Można więc sądzić, że owoce mogą stanowić alternatywę dla innych suplementów wspomagających odchudzanie.

Gdzie szukać jagód Maqui?

Teoretycznie można wybrać się na tereny Patagonii, bo właśnie tam znajduje się źródło tych super jagód. Nie da się jednak ukryć, że taka podróż jest dość kosztowna i dla wielu osób w ogólnie niemożliwa do zrealizowania. Nie oznacza to jednak, że trzeba obejść się smakiem i zdrowotnymi właściwościami jagód Maqui. Zainteresowanie tymi owocami sprawiło, że najpierw na amerykańskim, a potem na polskim rynku pojawiły się suplementy.

Przyznam szczerze, że sama jestem bardzo zainteresowana tym tematem. Oto, co udało mi się odszukać wśród preparatów z jagodami Maqui.

  • Maqui Extreme

Suplement diety, który skierowany jest przede wszystkim dla osób odchudzających się. Preparat zawiera aż 200 mg czystych owoców Maqui oraz wiele dodatkowych substancji, wspomagających walkę ze zbędnymi kilogramami. Dzięki temu można nie tylko schudnąć, ale i podreperować swoje zdrowie. Do kupienia TUTAJ. I właśnie ten produkt mam zamiar przetestować. Tym bardziej, że preparat pochodzi od Health Spark – producenta, z którego specyfikami miałam judo czynienia.

  • Maqui Berry Select

Preparat ten znalazłam na amerykańskiej oficjalnej stronie (klik). Przyznam jednak szczerze, że niewiele się z niej dowiedziałam, poza właściwościami jagód (o których już wiele przeczytałam). Nie ma ani składu specyfiku – nawet jeśli zakładając, że zawiera wyłącznie Maqui, powinna być chociaż ich zawartość. Ceny także nie ma, a można ją poznać składając zamówienie.

  • Maqui – sproszkowane owoce

Alternatywą mogą być sproszkowane owoce od Kenay AG. Przyciąga cena, która – w porównaniu z tym pierwszym preparatem – jest naprawdę kusząca. Jedno opakowanie zawiera 100 g suszonych owoców, które mogą stanowić dodatek do deserów, napojów, itd. Minusem jest jednak to, że sam proszek – bez dodatku innych składników wspomagających odchudzanie – może okazać się niewystarczający. Dlatego sproszkowane jagody to dobry pomysł dla osób, które chcą poprawić zdrowie. Jaka jest jednak ich skuteczność – nie wiem. Zainteresowanych odsyłam TUTAJ.

Maqui lepsze niż Acai?

W zasadzie teraz ciężko cokolwiek na ten temat powiedzieć. Jednakże z teoretycznego punktu widzenia – biorąc m.in. pod uwagę skalę ORAC – można przypuszczać, że Maqui mogą wykazywać silniejsze działanie. Co prawda – za sprawą zawartości podobnych składników odżywczych i innych substancji – będą wykazywać podobne właściwości, szybszych efektów można spodziewać się w przypadku kuracji z Maqui.

Wszystko jednak pokaże czas. Już wkrótce bowiem pojawi się tutaj recenzja kolejnego suplementu – tym razem zawierającego super Maqui Berry.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

− seven = one