Jagody Acai
Jagody Acai na odchudzanie – recenzja
4.7 (93.33%) 12 votes

Słyszeliście o jagodach Acai – niewielkich owocach, które przypominają winogrona, ale ponoć smakują jak połączenie jagód oblanych czekoladą? Przyznaję się, że ja uległam fascynacji odchudzającymi i zdrowotnymi właściwościami Acai Berry. Gdy tylko pierwszy raz o nich usłyszałam uznałam, że muszę je wypróbować, nie tylko ja zresztą. Testowałam je wspólnie z przyjaciółką, a dodatkowo zasięgałyśmy opinii na forach internetowych wśród naszych wirtualnych znajomych, które również stosowały Acai.

Podstawowe założenie eksperymentu było takie, że nawet jeśli nie schudniemy dawka cennych składników odżywczych z pewnością nam nie zaszkodzi. Eksperyment trwał ponad rok.

Eksperyment był o tyle uzasadniony, że interesujemy się nowinkami i wypróbowujemy różne rzeczy – nie tylko suplementy czy jakieś fajne soki / produkty z tzw. SuperFoods, ale też nie robimy tego bez sensu.

Tzn. najpierw oceniamy niejako zdalnie czy coś ma szanse zadziałać w jakimś kierunku (studiujemy wyniki badań), a dopiero potem sprawdzamy na sobie, czy rzeczywiście przeciętny człowiek jest w stanie zauważyć na sobie pożądany efekt.

O co cały ten szum?

Wszystko zaczęło się oczywiście w USA, gdzie najszybciej dotarły wieści o odchudzających jagodach prosto z Brazylii. Zresztą, wystarczy tylko wpisać w Google „Acai Berry”, żeby przekonać się, ile publikacji powstało na ten temat. Nawet w jednym z najbardziej popularnych amerykańskich talk-show jagody Acai zostały zarekomendowane przez lekarza jako „super pożywienie”.

Wszelkie publikacje podają, że owoce zawierają potężną dawkę aminokwasów, witamin, minerałów. Stanowią źródło silnych antyoksydantów, przeciwdziałając starzeniu skóry i zmniejszając ryzyko zachorowania na nowotwory. Poza tym jagody Acai dodają energii, poprawiają wzrok, a nawet sprawność seksualną. I wreszcie to, co najistotniejsze z punktu widzenia walczących ze zbędnymi kilogramami – odchudzają poprzez przyspieszanie metabolizmu.

Więcej informacji o działaniu Acai berry znajdziesz w artykule  ⇒ Właściwości ekstraktu z Acai Berry.

Efekty odchudzania jagodami Acai

W ciągu kilku miesięcy wypróbowane zostały 3 preparaty zawierające ekstrakt z Acai Berry. Oczywiście najlepiej byłoby skosztować świeżych owoców. Jednakże z uwagi na ich wyjątkową delikatność jest to niemożliwe. Jagody w czystej postaci nie są transportowane na dalekie odległości, dlatego występują w formie suplementów. Zresztą, pewnie i tak trzeba byłoby zjeść co najmniej kilkanaście kilo tych owoców, żeby odczuć jakiś efekt. Jest to więc niewykonalne, a i pewnie sporo by kosztowało.

Dlaczego zdecydowałam się aż na 3 suplementy? Z powodu sporego zróżnicowania cen. Poszukując preparatów z jagodami Acai natrafiłam na takie, które można było nabyć za niewiele ponad 30 zł, jak i takie, których koszt przekraczał 200 zł. Chciałam więc sprawdzić czy te rozbieżności wynikają z różnej skuteczności, czy po prostu z chęci wyłudzenia pieniędzy przez producentów.

  • Silvets – najlepsza formuła z jagodami Acai

Na początek wybrałam kurację uderzeniową – suplementem o nazwie Silvets, który zawiera 200mg  ekstraktu z acai, ale oprócz tego ekstraktu zawiera też guaranę, kapsaicynę – która jest silnym spalaczem, chrom, l-karnitynę (przydatną dla lekko ćwiczących tak jak ja) i zieloną herbatę. 

Efekt działania pojawia się już po pierwszej tabletce  – więcej energii i to dość szybko. Pojawiła się chęć na zrobienie czegoś więcej . Nie chciało mi się jeść, nie miałam zachcianek na słodycze, po prostu jadłam tyle ile potrzebowałam żeby normalnie funkcjonować.

To co najważniejsze:

  • Po pierwszym tygodniu średni spadek ciała wyniósł u większości osób 2 kg,
  • w tygodniu drugim i trzecim w sumie 3,0, a w czwartym – 1 kg.
  • Efekt końcowy – 6,0 kg mniej w miesiąc.

 

To więcej niż dobrze mimo że nie zaczęłam godzinami biegać czy pedałować na rowerku stacjonarnym. Po prostu ruszałyśmy się tak jak zwykle, choć na pewno dużo dynamiczniej!

Efekty okazały się naprawdę świetne, co pozwoliło mi zracjonalizować zakup tych tabletek, bo kosztują coś ok. 180 zł. To naprawdę sporo, ale warto.

Dziś myślę, że gdybym dodatkowo popracowała nad sobą jeszcze intensywniej przypuszczam, że schudłabym DWA RAZY TYLE CZYLI nawet 4KG w TYDZIEŃ!

Tabletki można kupić ⇒ TUTAJ.

[edycja 06.2016]

Aktualnie można je kupić 20% taniej w   ⇒ ofercie specjalnej dostępnej WYŁĄCZNIE tutaj.

  • Acai Berry Extreme

Na czwarty chyba ogień poszedł suplement Acai Berry Extreme o zawartości 5000 mg ekstraktu z jagód brazylijskich.  To największa ilość suszu z Acai dostępna w jakichkolwiek tabletkach na polskim rynku!

Tu podobnie – już pierwsza dawka tabletek sprawiła, że można poczuć się lekko pobudzonym i w zasadzie nie ma nawet potrzeby wypijania kawy. Ja osobiście czułam jakiegoś powera, jakby mnie ktoś naładował. Kapsułki przyjmowałam zgodnie z zaleceniem, tzn. ja akurat łykałyśmy z G. 2 dziennie, żeby opakowanie wystarczyło na miesiąc kuracji.

  • Po pierwszym tygodniu średni spadek wagi wyniósł 1,5 kg,
  • w tygodniu drugim i trzecim w sumie 2,0, a w czwartym – 0,5 kg.
  • Efekt końcowy – 4,0 kg mniej w miesiąc.

To całkiem sporo. Tym bardziej, że jakoś specjalnie nie przemęczałyśmy się ćwiczeniami, a w przypadku diety – ograniczyłyśmy jedynie słodycze i smażenie. 

Osobiście byłam bardzo pozytywnie zaskoczona, choć cena też dość wysoka. Ponad 130 zł za miesięczną kurację to jednak sporo. Niemniej jednak w moim przypadku efekty się pojawiły i to szybko. Myślę, że też nie wykorzystałam całego potencjału Acai Extreme, bo gdybym bardziej się przyłożyła do odchudzania (czyt. więcej ćwiczyła i wprowadziła całkowity zakaz smażenia i niejedzenia słodyczy), waga wskazywałaby znacznie mniej.

Tabletki to wciąż jeszcze nowość, można je kupić ⇒ TUTAJ.

  • AcaiBerry Aliness

Wypróbowałyśmy ten preparat, ponieważ zawiera dużo wyciągu.

AcaiBerry Aliness zawiera sporą dawkę ekstraktu. Ponadto ma w swoim składzie dodatkowe substancje.

Efekty? Na pewno preparat ten nie działał aż tak bardzo pobudzająco. Widocznie było to spowodowane brakiem kofeiny oraz tym, że w ciągu dnia zalecane było spożycie jednej dawki. W kwestii utraty wagi także jakiejś rewelacji nie było.

  • W ciągu miesiąca średni spadek wagi to było 2,5 kilo (przy zachowaniu takiej samej diety oraz aktywności fizycznej).

AcaiBerry Aliness można kupić ⇒  tutaj.

Co jeszcze, czyli alternatywy

Ogólnie w sklepach można znaleźć mnóstwo preparatów z jagodami Acai. Wielokrotnie spotkałam się z intensywną kampanią reklamową Acai Berry 900. Miałam ochotę go przetestować, bo zdjęcia osób odchudzających się wyglądały ciekawie. Jednak…. Zakup produktu tak naprawdę byłby zakupem kota w worku.  A to dlatego, że strona, do której trafiłam – poza przedstawieniem osób odchudzających się preparatem i kilku informacji o właściwościach Acai – nie zawiera danych na temat samego preparatu. Tak naprawdę nie jest wiadomo, ile jagód zawiera suplement i czy zawiera jakieś dodatkowe substancje. Wszystko brzmi co najmniej dziwnie, a dla mnie takie działania są podejrzane. To tak, jakby ktoś miał coś do ukrycia.

A przecież podanie składu jest w tym przypadku najistotniejsze, prawda? Tym bardziej, że sam preparat kosztuje w promocji 120 zł. To ja już wolę wrócić do sprawdzonych produktów*.

A Wy macie jakieś doświadczenia z suplementami zawierającymi jagody Acai?

*Tu, w dokumentach Google (format doc) są wszystkie znalezione przeze mnie informacje źródłowe (dystrybutor/producent) na temat:

Green Coffee Extract - recenzja
Goodbye Appetite - hit czy kit?

18 komentarzy

Zostaw komentarz

FEEDBACK

− three = 1