Hydrominum – skład, działanie, moja opinia i opinie z sieci

Hydrominum – skład, działanie, moja opinia i opinie z sieci
4 (80%) 6 votes

Aflofarm ma genialne pomysły. Bierze ekstrakt z pokrzywy, opuncji i mniszka i robi z nich tabletki Hydrominum, a następnie reklamuje je jako cudo regulujące gospodarkę wodną organizmu. Zresztą – i w reklamach i na stronie Hydrominum.pl stwierdzono wręcz, że suplemente wspomaga nie tylko cyrkulację płynów (usuwanie nadmiaru wody z organizmu), ale też detoks, odchudzanie, redukcję cellulitu. Jednym słowem suplement genialny.

No i może byłby rzeczywiście genialny (tak jak pomysły reklamowe Aflofarmu), gdyby nieco banalny skład i fakt, że tak naprawdę to odpowiednik dowolnej herbatki ziołowej z opuncją, pokrzywą czy mniszkiem.

I niestety, jako sposobu na problemy z nadmiarem wody w organizmie Hydrominum jest średnim remedium, bo te problemy wynikają najczęściej z błędów dietetycznych, braku ruchu i zbyt małego spożycia wody w stosunku do potrzeb organizmu.

Problem z cyrkulacją płynów

Wodzie poświęciłam dwa posty – zachęcam cię do zapoznania się z nimi, bo temat opisałam dość wyczerpująco: post o wodzie i jej wpływie na odchudzanie, post o cyrkulacji płynów w organizmie.

W telegraficznym skrócie dowiesz się z nich, że:

 • filarem prawidłowej gospodarki wodnej jest odpowiednie nawodnienie organizmu, trzeba pić, i to wodę, żadne soki czy napoje nie są tak organizmowi potrzebne jak woda,
 • zwiększenie spożycia wody jest najlepszym sposobem na poprawę cyrkulacji płynów o ile zaburzenia nie wynikają z poważnych chorób,
 • kolejnym ważnym czynnikiem jest zmniejszenie spożycia soli i produktów zatrzymujących wodę w organizmie (wtedy nawet wahania hormonów w czasie cyklu nie doprowadzą do powstania „spuchliny”),
 • następny ważny czynnik to aktywność fizyczna, która siłą rzeczy usprawnia wszystkie procesy fizjologiczne z cyrkulacją płynów włącznie.

Czego możesz spodziewać się po Hydrominum?

Hydrominum a odchudzanie

Hydrominum reklamowane jest m.in. jako środek wspomagający odchudzanie. Niestety z działaniem odchudzającym sensu stricto ma niewiele wspólnego, i to pomimo dodatkowi zielonej herbaty – jest jej w Hydrominum zbyt mało, by mogła autentycznie poprawiać metabolizm.

Na forach opinie na ten temat są jednoznaczne – o ile osoby, które stosowały ten preparat, rzeczywiście traciły wodę z organizmu, o tyle o działaniu odchudzającym nie było mowy, jedyny spadek na wadze notowany po Hydrominum wynika z jego odwadniającego działania, czyli straty wody, a nie tkanki tłuszczowej.

Jeśli zależy ci na działaniu odchudzającym, wybierz raczej suplement, który jest ukierunkowany na poprawę metabolizmu i zmniejszenie apetytu, takim suplementem jest ⇒Garcinia Cambogia Actives (garcynia kambodżańska, zielona herbata, guarana, zielona kawa, kapsaicyna i piperyna).

Hydrominum a cellulit

Hydrominum ma też pomagać w zwalczaniu cellulitu wodnego. Opinie na jego temat potwierdzają to działanie, aczkolwiek kobiety stosujące kapsułki twierdzą, że już po zaprzestaniu suplementacji cellulit wraca do dawnych rozmiarów. Trudno się temu dziwić, bo jak już sobie powiedzieliśmy Hydrominum odwadnia, i to czasowo, tymczasem cellulit jest nie tyle skutkiem gromadzenia się wody w organizmie, ile skutkiem dużej przepuszczalności tkanek. Z tym zjawiskiem radzą sobie nieliczne tabletki, a najlepszym remedium na przepuszczalność pozostają jednak masaże (regularne) i dermokosmetyki zawierające odpowiednio dobrane składniki wzmacniające.

Ze swojej strony mogę polecić ⇒Oligo.DX, żel który działa bardzo szybko i nie wymaga stałego stosowania. Kurację wzmacniającą tym żelem warto sobie zaaplikować raz w roku, przy czym jedno opakowanie powinno wystarczyć, by tkanki zostały wzmocnione.

A z tabletke zdecydowanie najlepsze są tabletki Cellactiv >>> tu dowiesz się o nich więcej.

Hydrominum a detoks organizmu

Na tym polu Hydrominum sprawdza się najlepiej, bo zawiera składniki o silnym działaniu moczopędnym, więc nie tylko odwadnia, ale wraz z wodą usuwa z organizmu część zalegających w nim toksyn. By w pełni odczuć i docenić to działanie należy jednak pamiętać i o tym, by odpowiednio dużo pić. Jedynie prawidłowa podaż płynów (wody!) zapewni sprawną detoksykację.

I to właściwie wszystko, co mam do powiedzenia na temat tego suplementu.

Hydrominum nie jest jakimś rewolucyjnym środkiem, to po prostu dobra alternatywa dla osób, które nie przepadają np. za ziółkami.

Sprawdziłam je na sobie i moje odczucia są zgodne z opiniami innych osób – efekty stosowania Hydrominum są zbliżone do efektów picia herbatki z pokrzywy, mniszka czy zwykłej czerwonej herbaty – chce się po nim często siku i tyle :-).

Anita Jurkin

pozdrawiam :-)

3 myśli na temat “Hydrominum – skład, działanie, moja opinia i opinie z sieci

 • 29 stycznia 2018 o 14:02
  Permalink

  ojojojoj, no to hydrominum faktycznie lekko przereklamowane, bo ono nawet jeśli działa to bez wody nie zadziała, na cyrkulację płynów trzeba pić wodę i się ruszać innego wyjścia nie ma!

  Odpowiedz
 • 18 listopada 2015 o 10:40
  Permalink

  poproszę jeszcze taką recenzję eliminacidu bo ostro się nad nim zastanawiam

  Odpowiedz
 • 13 listopada 2015 o 12:51
  Permalink

  no to ja już wolę czerwoną herbatę, właśnie zaparzyłam mega dzban i sobie popijam 🙂

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

16 − = eight