Wszystko na temat Monavie w PL cena, działanie etc.

Wszystko na temat Monavie w PL cena, działanie etc.
Rate this post

Blueberry pie

O zdrowotnych właściwościach jagód Acai zrobiło się głośno już jakiś czas temu. Producenci soków bazujących na tych brazylijskich owocach usilnie starali się przekonać o ich wyższości nad preparatami dostępnymi w formie kapsułek. Stąd wzięła się popularność Monavie – jednego z najbardziej znanych soków, zawierających jagody Acai.

Mieszanka wspomagająca zdrowie

O tym, że jagody Acai są panaceum na wiele dolegliwości. Każdy, kto poznał moc jagód Acai doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że te małe purpurowe kuleczki są obfitym źródłem składników odżywczych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Stanowią źródło antyoksydantów, a więc substancji, które przyczyniają się do zwalczania wolnych rodników przyspieszających proces starzenia i uszkadzających komórki organizmu. Ponadto jagody Acai zawierają w swoim składzie aminokwasy, witaminy z grupy B, witaminę C, witaminę E, składniki mineralne – potas, fosfor, wapń. W składzie jagód Acai nie brakuje również białek, kwasów omega 9 i omega 6. W jagodach z lasów Amazonii można doszukać się również niacyny, kwasu nikotynowego, czy beta-karotenu, z którego nasz organizm jest w stanie wytworzyć sobie samodzielnie witaminę A, czyli witaminę młodości.

Dzięki jagodom Acai można poprawić ostrość widzenia, zapobiec wielu chorobom sercowo-naczyniowym, a także złagodzić negatywne skutki stresu. Ponadto zawarte w soku Monavie jagody wpływają korzystnie na sprawność seksualną oraz podnoszą odporność organizmu.

Wszystko wskazuje więc, że jagody Acai zawarte w Monavie to samo zdrowie. Szczególnie, że poza brazylijskimi owocami znajdują się tam m.in.: winogrona, banany, jabłka, czarne jagody, ananas, kiwi. Można więc powiedzieć, że to solidna dawka przeciwutleniaczy oraz witamin i minerałów.

A co z odchudzaniem?

Uważa się, że jagody Acai świetnie radzą sobie nie tylko z poprawą kondycji zdrowotnej (lista dobroczynnego wpływu na organizm jest bardzo długa), ale również wspomagają proces odchudzania.  Ma to się odbywać poprzez podkręcenie metabolizmu oraz przyspieszania procesów trawienia.

Same jagody Acai mają słabe działanie odchudzające. Dopiero w zestawieniu z innymi składnikami, np. L-karnityną, guaraną czy ekstraktem z zielonej herbaty mogą przyspieszyć efekty odchudzania. Plusem jest jednak to, że – dzięki kontrolowaniu poziomu cukru we krwi – zapobiegają nagłemu spadkowi glukozy, co zapobiega napadom apetytu między posiłkami. Poza tym dodają energii, eliminując uczucie zmęczenia i osłabienia towarzyszące kuracji odchudzającej.

Jako że Monavie w zasadzie zawiera składniki sprzyjające kondycji zdrowotnej, nie liczyłabym na działanie odchudzające tego soku. Tym bardziej, że samych jagód Acai jest w nim stosunkowo niewiele. Polecam świetne porównanie zawartość tych owoców w poszczególnych sokach -> klik.

Warto więc zastanowić się czy jest sens wydawać ponad 100 zł za jedną butelkę, szczególnie jeśli zależy nam na efektach odchudzających. W takiej sytuacji znacznie lepiej zainwestować w tabletki odchudzające z jagodami Acai, które zawierają także dodatkowe składniki przyspieszające np. spalanie tłuszczu. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

+ 38 = forty eight