Herbatki odchudzające, czyli odchudzanie się dla wielbicieli herbaty

Herbatki odchudzające, czyli odchudzanie się dla wielbicieli herbaty
Rate this post

Zielona herbata na odchudzanie

Jestem przekonana, że każdy marzy o tym, by schudnąć bez żadnego wysiłku. By usiąść przy herbatce, delektować się jej smakiem i … tracić kilogram po kilogramie. Według producentów niektórych specyfików wspomagających odchudzanie jest to możliwe. Na rynku pojawiają się więc herbatki odchudzające, które mają walczyć z nadmiernym apetytem, a nawet przyspieszać spalanie tkanki tłuszczowej. Ale czy faktycznie taka dieta herbaciana działa?

Ziołowe herbatki odchudzające

Są to przede wszystkim różnego rodzaju kompozycje ziołowe, które mają m.in. walczyć z zaparciami. Efekt przeczyszczający może powodować utratę kilogramów, ale … nie należy spodziewać się spektakularnych rezultatów. Co więcej, ich nadmierne spożywanie może powodować … zaparcia. Jeśli jelita przyzwyczają się do wspomagania, dojdzie do ich rozleniwienia. Chcąc uniknąć takich problemów, należy unikać herbatek przeczyszczających, a wybierać jedynie te poprawiające trawienie.

Jak działają poszczególne herbatki ziołowe?

  • Rumiankowa odpowiada za wyregulowanie pracy jelit. Z jednej strony przeciwdziała zaparciom, a z drugiej – zapobiega rozwolnieniu.
  • Miętowa (zawierająca miętę pieprzową) – ułatwia trawienie oraz reguluje pracę jelit, dzięki wydzielaniu soku żołądkowego.
  • Koperkowa – działa przede wszystkim rozluźniająco oraz moczopędnie. Pomaga także zwalczyć niestrawność.

Na pewno herbat ziołowych i przeczyszczających nie należy stosować codziennie. Można po nie sięgać doraźnie, ponieważ wtedy nie wyrządzą większej szkody. Jeśli już ktoś wybiera odchudzanie się przez tego typu napoje, lepszym rozwiązaniem będą naturalne herbaty.

Zielona herbata na odchudzanie się

Jeśli ktoś jest smakoszem herbaty, a jednocześnie chce pozbyć się nadmiaru kilogramów, może sięgnąć po zieloną herbatę. Stanowi ona cenne źródło antyoksydantów, które wpływają korzystnie na funkcjonowanie całego organizmu. Dzięki temu zielona herbata wykazuje właściwości zdrowotne, ale też odchudza.

Warto wiedzieć, że wspomaga detoksykację organizmu, co jest pierwszym krokiem do redukcji zbędnych kilogramów. Ponadto należy do grupy termogeników, przyspieszając proces termogenezy. Zwiększając wydatki energetyczne organizmu, zmusza go do czerpania energii z zapasów zgromadzonych w tkance tłuszczowej. W ten sposób dochodzi do redukcji tłuszczu.

Czerwona herbata (pu-erh) – strażnik szczupłej sylwetki

Uważana jest za jedną z najlepszych herbat odchudzających. Problem w tym, że jej charakterystyczny smak i zapach skutecznie zniechęcają do jej spożywania. Moim zdaniem trzeba być już w desperacji, by sięgnąć po pu-erh, choć osobiście znam smakoszy takiej herbaty.

Odchudzające działanie czerwonej herbaty polega przede wszystkim na podkręceniu metabolizmu oraz przyspieszeniu spalania tkanki tłuszczowej.

Czy to działa?

Osoby, które liczą na to, że odchudzanie się bez żadnego wysiłku jest możliwe, muszę zmartwić. Nie da się pozbyć nadmiaru kilogramów, sącząc aromatyczny napój – nawet profesjonalnie zaparzony. Tak naprawdę potrzebna jest choćby odrobina wysiłku, dzięki czemu faktycznie można będzie ujrzeć zadowalające efekty.

Zdrowa dieta oraz minimum aktywności fizycznej to tak naprawdę podstawa, jeśli ktoś marzy o szczupłej sylwetce. A jeśli zależy nam na szybszych efektach, zamiast herbatek odchudzających, lepiej sięgnąć po skuteczne suplementy diety. Zielona kawa, jagody Acai, ketony malinowe – to hity w odchudzanie, które pozwalają na osiągnięcie zadowalających efektów odchudzania w krótszym czasie. Zawierają bowiem silnie skoncentrowaną dawkę aktywnych składników – znacznie wyższą niż aktywne substancje w herbatach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

+ thirty nine = 49