Green Coffee Extract – kapsułki z zieloną kawą

Green Coffee Extract – kapsułki z zieloną kawą
Rate this post

zielona kawa

Chyba nie ma w Polsce osoby z nadwagą, która by nie słyszała o cudownych, bo odchudzających, właściwościach zielonej kawy. Jest to coraz bardziej popularny środek wspomagający walkę z nadmiarem kilogramów – w sposób bezpieczny. Jeżeli ktoś, kto marzy o szybkim pozbyciu się nadmiernych kilogramów, jeszcze nie zakupił  tego specyfiku, to tylko dlatego, że niezbyt ufa pochwałom i opiniom użytkowników, a tym bardziej reklamom producenta. Czas jednak spojrzeć prawdzie w oczy.

Co w kawie odchudza?

Najpierw zdumiewa nas sam fakt, że kawa może być zielona. Nic dziwnego, skoro dotąd mieliśmy do czynienia tylko z czarnymi ziarnami kawowca. A świeżo zebrane ziarna tej rośliny mają kolor zielony. Dopiero po obróbce cieplnej (wypaleniu w temp. powyżej 200 stopni) ziarna przybierają ciemny kolor. Przy wypalaniu pewnie zyskują na smaku i aromacie, tracą jednak sporo kwasu chlorogenowego (CGA), a ten składnik właśnie sprawia, że łatwiej zlikwidować tkankę tłuszczową.  Kwas chlorogenowy, już w mniejszych ilościach, znajduje się także w śliwkach, zwłaszcza w suszonych, w brzoskwiniach, karczochach i liściach pokrzywy.

Jak działa kwas chlorogenowy? – rezultaty potwierdzone badaniami

Chyba żaden preparat „podejrzewany” o odchudzanie, nie przeszedł tak wiarygodnych badań jak green coffee. Niezależne grupy badaczy, obserwując 2 grupy osób, z których jednej podawano kwas CGA, a drugiej – placebo, stwierdziły bez wątpliwości, że przy tym samym trybie życia (dieta i ruch) więcej na wadze straciły osoby przyjmujące CGA. Jak to się stało? Jak zbadano, kwas CGA powoduje zmniejszone wchłanianie cukru, a to zmusza organizm do korzystania z zapasów. Tkanka tłuszczowa jest więc spalana w szybszym tempie niż bez tego specyfiku.

Trzeba jednak powiedzieć, że samo picie  zielonej kawy czy łykanie kapsułek z ekstraktem z zielonych ziaren, nie sprawi, że efekt odchudzający będzie spektakularny. Natomiast zielona kawa jako wspomagacz racjonalnej diety oraz dodatek do aktywności fizycznej sprawdza się znakomicie w terapiach odchudzających.

Zamiast napoju – kapsułki

Zieloną kawę już można dostać w polskich sklepach. Jest w sprzedaży w formie całych ziaren, nawiasem mówiąc, bardzo trudnych do zmielenia, oraz ziaren zmielonych. Jednak dla celów odchudzeniowych lepiej zażywać tabletki z ekstraktem zielonej kawy. Jest  wiele takich preparatów, mają różną zawartość tego składnika, czasem bardzo małą, niewystarczającą do szybkiej utraty kilogramów. Warte polecenia są natomiast kapsułki Green Coffee Extract. Preparat zawiera aż 5000 mg czystej zielonej kawy. To musi działać. Oprócz tego, że kwas CGA przyczynia się do spalania tkanki tłuszczowej, to jeszcze ułatwia przystosowanie się do diety nisko kalorycznej, dzięki łagodzeniu uczucia głodu. Tak więc ochota na podjadanie czy chętka na coś słodkiego się nie pojawiają, bowiem kwas CGA reguluje poziom cukru we krwi. To sprawia, że zmniejsza się również ryzyko zachorowania na cukrzycę.

green-coffee-extract

Kapsułki zielona kawa mają ponadto jeszcze inne działanie lecznicze, jako że zawierają wysoką dawkę antyoksydantów. Te zaś neutralizując wolne rodniki, chronią organizm przed zachorowaniem między innymi na nowotwory.

Jest to preparat całkowicie bezpieczny dla zdrowia, nie powoduje niekorzystnych skutków ubocznych. Zainteresowanych informacjami na temat tego preparatu odsyłam TUTAJ oraz TU.

3 myśli na temat “Green Coffee Extract – kapsułki z zieloną kawą

  • 19 października 2014 o 13:23
   Permalink

   kupiłam 2 tygodnie temu, chyba naprawdę działa, przestało mnie wieczorami ciagnąc do lodówki 🙂

   Odpowiedz
   • 20 października 2014 o 14:20
    Permalink

    cieszę się, że pomogło!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sixty six + = sixty eight