Goji Active – jagoda Goji w kapsułkach

Goji Active – jagoda Goji w kapsułkach
2.3 (46%) 10 votes

Jagody Goji

Gdy jagody Acai stały się hitem wśród preparatów wspomagających odchudzanie, zaczęto odwracać od nich uwagę, rekomendując jagody Goji jako jeszcze silniejsze i skuteczniejsze wsparcie w walce z nadmiarem kilogramów. Na rynku pojawiło się wówczas wiele preparatów, które, dzięki zawartości tych „świętych owoców”, miały pozwolić na szybszą redukcję masy ciała. Ale to Goji Active rekomendowany był jako jeden z najlepiej działających preparatów.

Jak to działa?

Jak już pisałam w jednym z poprzednich wpisów, same jagody Goji właściwie mają znikomą moc odchudzającą. Bazują bowiem na błonniku oraz nienasyconych kwasach tłuszczowych. Dzięki nim możliwe jest pobudzenie perystaltyki jelit oraz przyspieszenie przemiany materii, ale nic poza tym. O ile są w stanie ułatwić zachowanie szczupłej sylwetki, tak nie będą potrafiły poradzić sobie choćby z 10-kilogramową nadwagą.

Nie można jednak pominąć faktu, że owoce stanowią potężną dawkę antyoksydantów. Chronią organizm przez działaniem wolnych rodników, neutralizując ich szkodliwe działanie.

Jagody Goji w tabletkach – wsparciem odchudzania?

Rozwiązaniem niskiej skuteczności odchudzającej owoców mogą być tabletki bazujące na jagodach Goji. Takie specyfiki, poza głównym składnikiem, zawierają dodatkowe substancje przyspieszające proces odchudzania.

Goji Active

Te najbardziej znane – Goji Active – nie powalają jednak składem. To zaledwie kilka składników, które – choć faktycznie działają – nie powodują spektakularnych efektów.

Sprawdźcie zresztą sami:

  • zielona herbata – dzięki zawartości EGCG, wykazuje działanie termogenne; zwiększa wydatek energetyczny poprzez podniesienie wewnętrznej ciepłoty ciała, co zmusza organizm do wykorzystywania zgromadzonych w tkance tłuszczowej zapasów, byt pokryć zapotrzebowanie na energię użytkową; ponadto ekstrakt z zielonej herbaty wykazuje właściwości detoksykacyjne;
  • kofeina – działa pobudzająco, dodając energii; dzięki temu redukuje uczucie zmęczenia i ospałości, dając siłę np. do wysiłku fizycznego;
  • chrom – wpływa na regulowanie poziomu cukru we krwi; w przypadku niedoborów tego pierwiastka, może zmniejszać apetyt na słodycze.

Przyznacie pewnie, że faktycznie zawartość dodatkowych substancji niekoniecznie potęguje odchudzające działanie preparatu. Bez odpowiedniej diety oraz aktywności fizycznej raczej nie ma szans, by schudnąć w krótszym czasie. O ile niektóre tabletki odchudzające potrafią pozbyć się nadmiaru kilogramów przy minimalnym wysiłku z naszej strony, tak z Goji Active raczej nie da się tego uświadczyć.

Dla porównania zawartości poszczególnych składników, przedstawiam etykietę Goji Active (ta pierwsza) oraz Slimette (ta druga).

Goji Active - skład

 

Slimette - etykieta

Od razu widać, że te drugie są faworytem, ponieważ zawierają znacznie więcej aktywnych substancji. To musi więc przekładać się na skuteczność, jeśli chodzi o odchudzanie. Dlatego, gdybym miała wybierać, jeszcze raz zdecydowałabym się na Slimette – dzięki jagodom Acai działają pozytywnie na zdrowie, a przy tym lepiej odchudzają. Są przy tym dużo tańsze – koszt Goji Active to ponad 150 zł (w przeliczeniu na złotówki), a do tego dochodzą koszty wysyłki z USA. Slimette mają cenę regularną ok. 180 zł, ale bardzo często dostępne są ze sporym rabatem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

+ forty = forty one