Fukoksantyna – nadzieja na szczupłą sylwetkę?

Fukoksantyna – nadzieja na szczupłą sylwetkę?
Rate this post

wakame

Dążenie do osiągnięcia szczupłej sylwetki jest tak ogromne, że naukowcy poszukują naturalnych pogromców tłuszczu i supresantów apetytu. Świat oszalał na punkcie jagód Acai, afrykańskiego mango oraz Hoodii Gordonii. Ale dlaczego niewiele mówi się o odchudzających właściwościach fukoksantyny?

To dziwne, ponieważ – jak wskazują badania naukowe – może to być naprawdę skuteczny środek wspomagający walkę z nadwagą. Co więcej, może okazać się wybawieniem dla osób, które chcą pozbyć się nieestetycznej oponki, a w przypadku których katowanie się ćwiczeniami nie dało do tej pory żadnych widocznych rezultatów.

Fukoksantyna, czyli?

Fukoksantyna to substancja, która odpowiada za brązowe zabarwienie alg. Zawierają ją wodorosty z gatunku Undaria pinnatifida oraz Hijikia fusiformis. Od wieków stanowią podstawę azjatyckiego menu, wchodząc m.in. w skład sushi.

Być może właśnie dlatego Azjaci nie mają skłonności do przybierana na wadze? No bo widział ktoś z Was otyłą Japonkę czy Koreańczyka z nadwagą?

Jak to działa?

Nad odchudzającymi właściwościami fukoksantyny prowadzono badania naukowe. Okazało się, że substancja wykazuje skuteczne działanie, wspomagając spalanie tkanki tłuszczowej, szczególnie z okolic brzucha.

Mechanizm redukcji tkanki tłuszczowej przez fukoksantynę próbowali wyjaśnić japońscy naukowcy. Doszli do wniosku, że substancja ta przyczynia się do wydzielania białka UCP1 wykazującego właściwości termogeniczne. Dzięki temu procesy utleniania kwasów tłuszczowych przebiegają znacznie szybciej i większa jest też produkcja energii cieplnej w mitochondriach.

Początkowo testy były prowadzone na zwierzętach. Okazuje się jednak, że fukoksantyna działa pozytywnie również w organizmach ludzkich. Badania wykazały, że u osób dostarczających fukoksantynę dochodzi do utraty ok. 10% masy ciała, szczególnie w okolicach brzucha.

Fukoksantyna na zdrowie?

Warto wiedzieć, że fukoksantyna pochodząca z wodorostów wakame działa nie tylko odchudzająco. Wykazuje również szereg właściwości prozdrowotnych. Stanowi skuteczny środek przeciwcukrzycowy, dzięki usprawnieniu syntezy kwasu DHA (ważnego kwasu tłuszczowego z grupy omega-3) przez wątrobę.

Gdzie szukać fukoksantyny?

Fukoksantynę zawierają wybrane wodorosty. Wyjazd choćby do Japonii to jednak raczej mało opłacalna inwestycja nawet, jeśli dla szczupłej sylwetki jesteśmy w stanie zrobić wszystko. Można więc sięgnąć po suszone wodorosty dostępne w sklepach z żywnością azjatycką. I tutaj pojawia się problem: po pierwsze takie sklepy nie znajdują się w każdym mieście, a po drugie – kto nam zagwarantuje, że są to wodorosty dobrej jakości?

Alternatywą jest sięgnięcie po naturalne suplementy diety. Niegdyś fukoksantynę można było znaleźć w preparacie SCITEC Fucoxanthin, jednakże został już wycofany z produkcji.

xanthadreneJest jeszcze Xanthadrene – do kupienia np. TUTAJ. Preparat ten zawiera nie tylko fukoksantynę, ale również inne substancje wspomagające odchudzanie. Dzięki temu efekty faktycznie mogą być zadowalające. Dzięki zawartości Hoodii Gordonii hamowany jest apetyt, a obecność wyciągu z zielonej herbaty przyczynia się do oczyszczania organizmu i wspomaga redukcję tkanki tłuszczowej.

Można więc powiedzieć, że Xanthadrene to kompleksowe i wielokierunkowe odchudzanie. W połączeniu z dietą jego skuteczność jest większa o 450% w porównaniu z innymi sposobami odchudzania. Wystarczy przyjmować specyfik 16 tygodni, by przekonać się o tych magicznych właściwościach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

forty eight − = 46