Ekstrakt z zielonej herbaty kontra kapsułki zielonej kawy

Ekstrakt z zielonej herbaty kontra kapsułki zielonej kawy
Rate this post

zielona herbata na odchudzanie

Obydwa środki polecane są jako niezwykle skuteczni sprzymierzeńcy w walce ze zbędnymi kilogramami. Uważa się, że ekstrakt z zielonej herbaty może silnie stymulować metabolizm, podczas gdy kapsułki zielonej kawy mogą przyspieszyć spalanie tkanki tłuszczowej. Czy rzeczywiście tak właśnie działają? Czy warto zainteresować się ekstraktami z kawy i herbaty?

 

Ekstrakt z zielonej herbaty w kapsułkach na odchudzanie

Odchudza czy nie i tak bardzo pozytywnie wpływa na zdrowie, chociaż nawet jeśli chodzi o wspomaganie odchudzania niektóre badania są bardzo obiecujące, wynika z nich że zielona herbata może przyspieszać metabolizm. Stwierdzono, że osoby stosujące suplementację ekstraktem z zielonej herbaty chudną szybciej o osób stosujących jedynie dietę (i ćwiczenia). To odchudzające działanie herbata może zawdzięczać obecności kofeiny stymulującej rozpad komórek tłuszczowych oraz galusanowi epigallokatechiny (EGCG), który nie wiadomo do końca jak działa, ale wydaje się być jednym z najbardziej aktywnych związków występujących w herbacie.

 

Zieloną herbatę znajdziesz np. w TYM SUPLEMENCIE WSPOMAGAJĄCYM ODCHUDZANIE.

 

Ekstrakt z zielonej herbaty a zdrowie

Zielona herbata jest źródłem związków polifenolowych. Zawierają je również ekstrakty z zielonej herbaty. Związki te mają działanie przeciwzapalne, mogą zmniejszać problemy powodowane przez zwyrodnienia stawów, zmniejszają aktywność wirusów (w tym brodawczaka czyli HPV) i działać silnie przeciwzapalnie.

Dodatkowo dzięki zawartości kofeiny ekstrakt z herbaty działa pobudzająco, wspomaga koncentrację, a co najważniejsze może pomagać w łagodzeniu objawów choroby Parkinsona, bo najprawdopodobniej wpływa na produkcję neuroprzekaźników.

Kapsułki zielonej kawy a na odchudzanie

W zbudzają wiele kontrowersji, bo używa ich naprawdę sporo osób i oceny tych osób bywają bardzo spolaryzowane, jednak wyniki badań są właściwie jednoznaczne. W serwisie webMD.com kapsułki z zielonej kawy oceniono jako potencjalnie (prawdopodobnie) skuteczny środek na odchudzanie, a to już bardzo dużo. Czy rzeczywiście odchudzają? Wygląda na to, że tak. Z badań wynika, że już 12-tygodniowa suplementacja 200mg zielonej kawy wyraźnie zwiększa utratę wagi.

 

Kapsułki zielonej kawy, które dają prawdziwego odchudzającego “kopa” ZNAJDZIESZ TUTAJ.

 

Kapsułki zielonej kawy a zdrowie

Zwykło się twierdzić, że kawa podnosi ciśnienie, z ekstraktem (kapsułkami) zielonej kawy sytuacja wygląda odwrotnie. Istnieją badania, z których wynika, że przyjmowanie 185mg ekstraktu z zielonej kawy dziennie może zmniejszać ciśnienie tętnicze u osób z nadciśnieniem. Wystarczy 28 dni suplementacji!

 

Zielona herbata i kawa nie zostały na tyle dobrze przebadane, by można było coś o nich powiedzieć ze STUPROCENTOWĄ pewnością, jednak te badania, które już wykonano są naprawdę obiecujące i zdają się potwierdzać ich korzystny wpływ zarówno na odchudzanie, jak i zdrowie jako takie.

Anita Jurkin

pozdrawiam :-)

2 myśli na temat “Ekstrakt z zielonej herbaty kontra kapsułki zielonej kawy

 • 24 stycznia 2018 o 12:40
  Permalink

  zielona herbata jest fajna do picia wiec szkoda brac tabletki, za to zielona kawa jest obrzydliwa w smaku wiec tabletki lepsze 🙂

  Odpowiedz
  • 24 stycznia 2018 o 17:22
   Permalink

   oj jak się zgadzam, chociaż ani za zieloną herbatą ani kawą nie przepadam, to zieloną herbatę daję radę wypić, kawa zielona jest okropna w smaku 🙂

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ four = five