Efedryna – niebezpieczne odchudzanie

Efedryna – niebezpieczne odchudzanie
4.1 (81.05%) 19 votes

efedryna

Któż z nas nie marzy o tym, by uzyskać dobrą sylwetkę bez wysiłku? Jednym ze sposobów, który w ostatnich latach stał się popularny są tabletki na odchudzanie, zawierające efedrynę. I choć jest to środek skutecznym – stymulujący szybką przemianę materii i pozwalający na dynamiczne spalanie tłuszczu z uwagi na własności termogeniczne, to już z początkiem lat dziewięćdziesiątych jego stosowanie specjaliści zaczęli odradzać ze względu na negatywne skutki stosowania tego specyfiku dla naszego zdrowia. Ich lista jest bardzo długa, a zagrożenie, które wywoływane jest przez leki z efedryną jest poważne. Warto zatem zastanowić się, czy szybkie odchudzanie kosztem własnego zdrowia na pewno jest dobrą decyzją.

Skutki uboczne: problemy z krążeniem, nadciśnienie i wiele więcej…

Efedryna to związek chemiczny o składzie podobnym do amfetaminy. Działa ona bardzo silnie przede wszystkim na nasz układ nerwowy oraz układ krążenia. Mniej groźnymi skutkami ubocznymi stosowania leku są suchość w ustach, bezsenność, nerwowość oraz bóle głowy. Przede wszystkim jednakże, substancja ta powoduje duże problemy z układem krążenia: co najmniej dwukrotne przyspieszenie bicie serca, zwiększenie siły skurczu bicia serca, podniesienie się ciśnienia tętniczego, zwiększenie przepływu krwi przez tętnice wieńcowe – to zaś stanowić może poważne zagrożenie dla naszego zdrowia i życia. Ponadto, efedryna podnosi poziom insuliny we krwi i obniża odporność insulinową oraz powoduje nadpobudliwość, a w skrajnych przypadkach stany lękowe, jak po zażyciu amfetaminy.

Uważaj na uzależnienie!

Z uwagi na podobieństwo do amfetaminy, zażywanie efedryny zawartej w tabletkach na odchudzanie przez dłuższy czas powodować może uzależnienie – tak psychiczne, jak i fizyczne. Dzieje się tak podobnie, jak w przypadku, gdy zażywamy środki narkotyczne – takie, jak wspomniana już amfetamina, czy kokaina. Bezpośrednim powodem zaś jest wydzielanie się dopaminy. Możliwe jest także wystąpienie neurotoksyczności, a więc toksycznego działania substancji na nasze komórki nerwowe.

Rozsądek przede wszystkim

Jak pokazuje powyższa lista skutków ubocznych działania efedryny, jest to składnik, który z jednej strony pomóc może spalić tkankę tłuszczową w zadziwiającym tempie, z drugiej jednak, skutecznie zrujnować nasze zdrowie. Dlatego też, decyzję o odchudzaniu z efedryną, podjąć należy, mając świadomość wszystkich negatywnych skutków, jakie ta metoda za sobą niesie.

Wybierz bezpieczne preparaty odchudzające

Wcale nie musisz jednak rezygnować z preparatów wspomagających odchudzanie. Trzeba jednak zachować rozsądek i nie kusić się na to, co zakazane.

Tak naprawdę możliwości jest bardzo dużo. Mnie pomógł Slimette. Możesz też skusić się na preparaty zawierające Hoodię Gordonii (zwróć jednak uwagę tylko na te specyfiki, które posiadają ekstrakt z autentycznej rośliny).

Najważniejsze jest to, by nie dać się wkręcić w szkodliwe preparaty. Bo one naprawdę mogą doprowadzić do wyniszczenia organizmu. I niestety niejedna osoba się już o tym przekonała…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

54 − fifty one =