Dobra dieta na odchudzanie z owsianką w tle, czyli co jeść żeby schudnąć?

Dobra dieta na odchudzanie z owsianką w tle, czyli co jeść żeby schudnąć?
1.7 (33.33%) 3 votes

owsianka

Dobre, bo tradycyjne? Jeśli chodzi o owsiankę – niekoniecznie. Dobre nie tylko dlatego, że to danie zakorzeniło się w tradycji, ale dlatego, że owsianka jest zdrowa. Płatki owsiane mają ogromną przewagę nad płatkami z innych zbóż, a czy rzeczywiście mogą wspomóc odchudzanie? I tak i nie.

 

Dobra dieta na odchudzanie?

Mam na myśli dietę owsiankową – w sieci znajdziecie mnóstwo różnych wariacji dietetycznych na jej temat i nie mniej opinii o jej działaniu. Powiem wam jedno – taka dieta odchudza i ja jestem najlepszym tego przykładem.

 

Owsianka non stop = szybkie odchudzanie

 

Gdy poszłam na studia cierpiałam na chroniczny brak kasy, a tę kasę którą miałam wolałam przeznaczać na książki i przyjemności. Z inwestowaniem w jedzenie odpuszczałam, ale że coś jeść trzeba było żywiłam się głównie płatkami owsianymi. Rano z wodą i odrobiną jogurtu, na obiad zjadałam płatki na ostro czyli najczęściej “doprawione” kostką rosołową, na kolację – płatki wybełtane z mlekiem i odrobiną drzemu. I tak na okrągło. Jako że mieszkałam w akademiku ułatwiało mi to nie tylko zarządzanie kasą ale i czasem – przygotowanie płatków jest bardzo szybkie i diabelnie łatwe. Niedobory pokarmowe uzupełniałam wizytując rodziców – raz na tydzień / dwa tygodnie. W czasie weekendów mogłam więc jeść bez ograniczeń.

Już po  dwóch miesiącach takiego życia stwierdziłam, że wszystkie spodnie lecą ze mnie, a waga pokazuje 8 kilo mniej. Przeżyłam lekki szok, ale nie miałam czasu o nim myśleć. Potem zmieniłam uczelnię, znalazłam dodatkową pracę, wynajęłam stancję i zaczęłam jeść nieco różnorodniej. Waga się utrzymała.

Tym prostym sposobem schudłam bez żadnego wysiłku i bez głodu – bo owsiankami zapychałam się do woli. Faktem jest, że pomogły mi: brak kasy i ogromna ilość różnorodnych zajęć czyli brak czasu na jedzenie a nawet myślenie o nim.

 

Pozostaje pytanie czy to dobra dieta na odchudzanie? Obawiam się, że nie do końca, bo chociaż owies jest zbożem bardzo bogatym w najrozmaitsze składniki odżywcze to jednak odżywianie się samym owsem na pewno nie jest zdrowe.

Dietę należy skomponować możliwie najbardziej różnicując zjadane owsianki.

 

Różnorodna owsianka = zdrowe odchudzanie

Płatki owsiane mają dość neutralny smak. Można je w sumie jeść nawet jak kaszę czy raczej coś w rodzaju owsianego puree – na surowo płatków nie polecam.

Można więc spokojnie na ich bazie stworzyć bardzo urozmaicone menu – owsianka na ostro z piersią kurczaka na parze i bukietem warzyw? Czemu nie? Ostatnio zdarzyło mi się przeprowadzać takie eksperymenty. Smakowo wychodzą naprawdę nieźle!

 

Anita Jurkin

pozdrawiam :-)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

+ seventy four = 81