Diety białkowe – podstawy
Rate this post

Białko efektywnie spala tłuszcz nagromadzony pod skórą. Dowodzą tego właśnie diety białkowe. Zastanawiasz się czy warto przejść na taką dietę? Odpowiedź w tym artykule.

jogurt - diety białkowe
Spożywanie produktów bogatych w proteiny ma wyjątkowo korzystny wpływ na stan naszego zdrowia, ale przede wszystkim WYGLĄDU. Białko jest sycące, dobrze się trawi i pomaga w procesie spalania nadmiaru kalorii, a do tego nie pozostaje bez wpływu na wygląd naszej skóry, włosów i paznokci. Jest zatem składnikiem odżywczym nie tylko niezbędnym do życia, ale również bardzo wysoko cenionym przez osoby zastanawiające się nad jego praktycznym wykorzystaniem.

Coraz bogatsza wiedza na temat zalet protein przyczynia się do tego, że olbrzymią popularnością cieszą się tzw. diety białkowe. Stosują je zarówno kobiety, jak i mężczyźni, a na wiosnę lawinowo rośnie liczba osób myślących o ich przetestowaniu.

Zasługa Dukana

O skuteczności diet białkowych teoretyzowało się przez dłuższy czas, ale wiele osób podchodziło jednak dość sceptycznie do tego typu informacji. Diety, które nie były oparte za złotej zasadzie, mówiącej o konieczności liczenia kalorii, mogły budzić wątpliwości.

Pewien niepokój wywoływała przy tym również świadomość, że najbardziej skuteczne diety białkowe są oparte nie na delikatnym nabiale, ale na mięsie. Na początku dwudziestego pierwszego wieku nasz stosunek do diet opartych na proteinach zmienił się jednak radykalnie, a odpowiedzialność za taki stan rzeczy ponosi w dużej mierze książka opublikowana w polskiej wersji językowej w 2007 roku. Książką tą jest poradnik „Nie potrafię schudnąć” omawiający przyczyny problemów z wagą i podpowiadający najbardziej skuteczne jego rozwiązania.
Autorem książki jest francuski lekarz Pierre Dukan. To właśnie dieta Dukana spowodowała, że zaczęliśmy masowo i intensywnie zastanawiać się nad zaletami gubienia kilogramów dzięki proteinom, ona też przekonała wyjątkowo dużą liczbę osób, że odchudzanie się w ten sposób nie jest zadaniem niewykonalnym. Dziś zasady diety Dukana wcielają w życie dziesiątki tysięcy osób, ich optymistyczne relacje z przebiegu procesu gubienia kilogramów sprawiają zaś, że diety białkowe przestają być postrzegane w kategoriach chwilowej mody.

Kilka lat temu sytuacja jednak nieco się zmieniła – dieta Dukana wciąż jest popularna, ale sam jej twórca został „wyklęty” przez środowiska dietetyczne i lekarskie, a propagowaną przez niego dietę uznano za szkodliwą. Wiele osób wciąż ją stosuje, ja jednak polecałabym wprowadzenie modyfikacji.

Warto jeść dużo białka, ale diety nie można oprzeć na samym białku!

Ciąg dalszy już wkrótce!

Produkty light na cenzurowanym
Kto może, a kto nie powinien stosować diet białkowych?

Anita Jurkin

pozdrawiam :-)

FEEDBACK

eighty nine − 85 =