Dieta ketogeniczna tylko z Keto Actives – badania, opinie, działanie, przeciwwskazania

Dieta ketogeniczna tylko z Keto Actives – badania, opinie, działanie, przeciwwskazania
4.8 (95%) 4 votes

Dieta ketogeniczna jest jedną z najskuteczniejszych diet odchudzających. Ma dość długą historię, jednak ostatnio wyraźnie zyskała na popularności. Jeśli wciąż nie wiesz czy warto ją stosować, czy jest aby na pewno zdrowa i jak dodatkowo zoptymalizować tę dietę – postaram się dostarczyć ci wszystkich potrzebnych informacji. Przy okazji zrecenzuję też suplement > Keto Actives. Produkt dedykowany osobom pozostającym na tej diecie. Z artykułu dowiesz się jak działa, jakie ma opinie, czy są przeciwwskazania do jego stosowania i do stosowania samej diety ketogenicznej.

Czym jest ketoza i dieta ketogeniczna?

Myślę, że warto zacząć od podstaw, czyli od wyjaśnienia skąd w ogóle wzięła się nazwa diety i suplementu, o którym będę pisać.

Otóż ketoza to nic innego, jak stan, w którym organizm czerpie energię z własnej tkanki tłuszczowej zgromadzonej w ciele zamiast z glukozy, którą dostarczamy wraz z pokarmami (w formie różnych cukrów / węglowodanów) i która zazwyczaj jest podstawowym źródłem energii dla ciała.

Warto też dodać, że we współczesnych warunkach, a właściwie chyba na całej przestrzeni wieków, ketoza jest stanem, który na organizmie należy wymusić poprzez wprowadzenie konkretnych zmian diecie.

Pod wpływem tych zmian w wątrobie są syntetyzowane tzw. ciała ketonowe, które obniżają poziom insuliny we krwi i wymuszają na organizmie czerpanie energii z tłuszczów.

Stan ketozy można uzyskać stosując specjalną dietę ketogeniczną.

W diecie tej dominują tłuszcze. Powinny one stanowić 90% całości spożywanego pożywienia, pozostałe 10% stanowią białka (8%) i węglowodany (2%).

Jak dokładnie działa dieta ketogeniczna?

Ludzki organizm jest przyzwyczajony do tego, żeby czerpać energię z węglowodanów. To nie wszystko, bo lubi też tę energię magazynować na później. To ciekawe zjawisko, bo często nawet gdy nie zjadamy węglowodanów zbyt dużo, przy wolnym metabolizmie ciało i tak chętnie je zmagazynuje. Z tego co mi wiadomo, bardzo chętnie przetwarza na tkankę tłuszczową np. fruktozę zawartą w owocach, dlatego na wszelkiego rodzaju dietach z tym składnikiem pokarmowym też nie należy przesadzać.

Idźmy dalej: dopiero w sytuacji, w której odcinamy ciału dostęp do węglowodanów, zaczyna szukać innych źródeł energii. Tymi źródłami mogą być białka i / lub tłuszcze. Lepiej zadbać o to, by białek nie tracić, bo wtedy osłabieniu ulegają mięśnie, a wywołać właśnie stan ketozy, czyli doprowadzić do zużywania tkanki tłuszczowej.

Dieta ketogeniczna wywołuje taki właśnie stan – przy totalnym niedoborze zarówno węglowodanów i niewielkiej podaży białek organizm  przestawia się na czerpanie energii z tłuszczu, bo tak naprawdę nie ma innego wyjścia. I dzięki temu chudniemy. 

Co ciekawe – zjadanie tłustego pożywienia na tej diecie nie tuczy. Dodatkowoym zyskiem jest spora redukcja apetytu dzięki znacznej zniżce poziomu cukru we krwi.

Czy dieta ketogeniczna jest zdrowa?

Zanim przejdziemy dalej warto jeszcze odpowiedzieć sobie na pytanie o to, czy dieta ketogeniczna jest zdrowa.

Warto wiedzieć, że jest wykorzystywana w leczeniu kilku chorób. Leczy się nią np. dzieci chorujące na epilepsję, bo dowiedziono, że dieta ta wyraźnie zmniejsza częstotliwość występowania ataków. Bardzo dobre efekty przynosi również u osób chorych na cukrzycę lub zagrożonych cukrzycą. I to też zostało potwierdzone w badaniach.

Niemniej jednak naukowcy i lekarze wciąż nie są zgodni co do tego, w jakim stopniu można tę dietę bezkarnie stosować.

Na pewno bardzo powinny uważać osoby z chorobami nerek, wątroby czy trzustki. I choć osobiście słyszałam wielokrotnie, że tą dietą można te choroby wręcz leczyć (sic!) uważam, że w tych przypadkach należy zachować daleko idącą ostrożność. I w żadnym wypadku nie przechodzić na dietę ketogeniczną bez konsultacji z lekarzem.

Dodam jeszcze, że wciąż sprawdzany jest wpływ diety ketogenicznej na przebieg choroby nowotworowej. Na “chłopski” rozum dieta ta powinna być pomocna, bo komórki rakowe żywią się węglowodanami i dzięki węglowodanom rosną. Niemniej jednak jak dotąd badania nie potwierdziły (w każdym razie na pewno nie jednoznacznie) jej działania przeciwnowotworowego.

Problemem jest też to, że w świetle zaleceń współczesnej dietetyki na tej diecie występują poważne niedobory pokarmowe.

Jak przejść na dietę ketogeniczną?

Jeśli uzmysłowimy sobie, jak wiele produktów węglowodanowych czy białkowych musisz zastąpić wysokotłuszczowymi – łatwo uznamy, że przejście na dietę ketogeniczną wcale nie jest łatwe. I rzeczywiście, początki bywają bardzo trudne. Tu z pomocą przychodzi > Keto Actives – suplement, który nie tylko ułatwia przejście na tę dietę (zaraz opowiem jak), ale też bardzo wzmacnia jej efekty.

Na dietę ketogeniczną najlepiej przejść stopniowo – redukując ilość węglowodanów i zastępując je tłuszczami. W ten sposób organizm łatwiej przyzwyczai się do zmian.

Suplementacja Keto Actives

Jak już wspomniałam może okazać się bardzo przydatna, bo pozwala organizmowi łatwiej zaadaptować się do zmian dietetycznych, które (bądźmy szczerzy) są dość drastyczne.

Składniki zawarte w Keto Actives działają następująco:

  • ułatwiają uzyskanie stanu ketozy, poprzez obniżenie poziomu cukru we krwi,
  • chronią przed pojadaniem, ułatwiają redukcję spożycia węglowodanów,
  • poprawiają trawienie, szczególnie tłuszczów, dzięki czemu łatwiej stosować się do zaleceń diety ketogenicznej i uchronić się przed ewentualnymi problemami ze strony układu pokarmowego,
  • ułatwiają redukcję tkanki tłuszczowej,
  • poprawiają metabolizm,
  • dodają energii i poprawiają możliwości treningowe.

Pełna lista składników z etykiety:

Opinie o Keto Actives

Suplement pojawił się w sprzedaży stosunkowo niedawno, ale z tego co wiem szybko zdobywa popularność. Znam przynajmniej dwie osoby, które już przeszły na dietę ketogeniczną wykorzystując Keto Actives w suplementacji.

Myślę, że jeśli chodzi o opinie to najbardziej miarodajna na tę chwilę jest opinia dietetyka, z którą zgadzam się w 100%. Oto ona:

Przeciwwskazania do stosowania

W zasadzie są takie same jak w przypadku każdego innego suplementu. Keto Actives nie powinny stosować kobiety w ciąży i matki karmiące piersią. Osoby chore i przyjmujące stale jakieś leki powinny skonsultować suplementację z lekarzem.

Co najważniejsze – Keto Actives nadaje się do stosowania przez wszystkie osoby, które chcą pozbyć się z ciała nadmiaru tłuszczu. To suplement, który działa i bez diety ketogenicznej. Tak więc z powodzeniem możesz po niego sięgnąć nie przechodząc na tę dietę.

Gdzie kupić Keto Actives?

Jak większość suplementów – najlepiej kupować w aptece (choć w aptekach na razie nie jest dostępny), albo u oficjalnych dystrybutorów.

Polecam zakupy w oficjalnym sklepie na stronie > KetoActives.pl.

Na podstronie KetoActives.pl – Oferta Specjalna możesz natomiast kupić jedno próbne opakowanie, płacąc za nie o 20% mniej niż wynosi cena nominalna.

 

Anita Jurkin

pozdrawiam :-)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

67 − = sixty two