Collagen Select – kolagen na zmarszczki i wzmocnienie skóry, właściwości, opinie i czy warto go kupić?

Collagen Select – kolagen na zmarszczki i wzmocnienie skóry, właściwości, opinie i czy warto go kupić?
5 (100%) 1 vote

Dbałość o skórę ma kluczowe znaczenie przy odchudzaniu. Pewnie niejedna z was zauważyła, że po utracie zbędnych kilogramów na twarzy pojawiają się zmarszczki, których wcześniej nie było widać, a cała skóra wydaje się mniej jędrna i obwisła. Czasami wraca do normy, czasami nie. Niezależnie od tego, jak się nasz zewnętrzny pancerz zachowa – warto go wzmocnić kolagenem. Warto tym bardziej, że już od 25 roku życia w naszym organizmie zaczyna kolagenu brakować. Tymczasem poziom kolagenu można zwiększyć, a co za tym idzie zlikwidować lub przynajmniej spłycić zmarszczki i poprawić wszystkie parametry skóry. Jak to zrobić? Najprostszym i najbardziej niezawodnym sposobem jest suplementacja. I tu z pomocą przychodzi >>> Collagen Select.

 

Na szybko o Collagen Select

Postanowiłam zrecenzować ten produkt, bo uważam go za najlepszy suplement kolagenowy, jaki w tej chwili można kupić w polskich sklepach. Używałam go przez trzy tygodnie i widzę wyraźną poprawę stanu skóry.

Doskonale znam też z własnego doświadczenia efekty uboczne różnych diet odchudzających – w większości przypadków kończą się poważnymi niedoborami kolagenu i poważnymi szkodami poczynionymi naszej skórze.

Te szkody są w prostej linii efektem stosowania źle zbalansowanych diet, w których brakuje składników niezbędnych organizmowi do wytworzenia kolagenu. Są to białka (aminokwasy) oraz mikroelementy (witaminy i minerały), bez których organizm też nie jest w stanie kolagenu wytworzyć.

Tymczasem Collagen Select dostarcza wszystkich tych niezbędnych składników. Dodatkowo działa przeciwstarzeniowo, bo wywołuje efekt zbliżony do tzw. restrykcji kalorycznej (kiedyś jeszcze o niej opowiem). Poza tym działa naprawdę szybko, jest łatwy i przyjemny (serio!) w stosowaniu i całkowicie bezpieczny.

Tutaj JUŻ TERAZ (KLIK) znajdziesz więcej informacji o nim.

Czym dokładnie jest Collagen Select?

Gdybym miała użyć jakichś krótkich określeń dla tego suplementu wybrałabym jedno z trzech:

  • to suplement kolagenowy o działaniu przeciwzmarszczkowym,
  • nutrikosmetyk przeciwzmarszczkowy i wzmacniający skórę,
  • suplement o silnym działaniu przeciwstarzeniowym.

Każde z tych określeń byłoby zgodne ze stanem faktycznym.

W sensie bardziej “technicznym” produkt ten jest suplementem wieloskładnikowym. Jego głównym składnikiem jest kolagen (specjalna forma kolagenu, o której opowiem za moment), ekstrakt z pewnej rośliny o działaniu anti-aging oraz witaminy i minerały, które są niezbędne do zmetabolizowania kolagenu przez organizm.

Głównym polem działania Collagen Select jest działanie przeciwzmarszczkowe. I w tym celu, tj. w celu wzmocnienia, ujędrnienia i wygładzenia skóry, należy go stosować. Oczywiście przy okazji odniesiemy i inne korzyści, bo poziom kolagenu zostanie uzupełniony w całym organizmie. Niemniej jednak to właśnie wpływ odmładzający zauważymy najwcześniej.

Dla kogo przeznaczony jest Collagen Select?

Jego zastosowanie jest wbrew pozorom bardzo szerokie, a sam produkt jest na tyle uniwersalny, że w zasadzie każdy może skorzystać na suplementacji.

Warto wiedzieć, że poziom kolagenu w organizmie zaczyna spadać począwszy od 25 roku życia. I wtedy warto już rozpocząć suplementację, by jak najbardziej opóźnić pojawianie się zmarszczek.

Organizm co prawda cały czas syntetyzuje jeszcze kolagen, ale proces ten spowalnia i ciało traci więcej kolagenu niż jest w stanie samodzielnie, bez pomocy wytworzyć.

Dlaczego tracimy kolagen? Uszkadzają go choćby stres czy zanieczyszczenia wokół nas. Osłabieniu ulegają też zdolności regeneracyjne organizmu. To naturalny proces, który jednak (jak już wspomniałam) można znacząco opóźnić dbając o siebie w odpowiedni sposób.

Odpowiadając na pytanie w nagłówku na suplementacji Collagen Select na pewno ( i najbardziej ) skorzystają osoby, które chcą:

  • pozbyć się zmarszczek, spłycić istniejące zmarszczki, opóźnić pojawianie się kolejnych oznak starzenia,
  • ujędrnić skórę, wzmocnić ją i poprawić jej elastyczność oraz gęstość,
  • sprawić, by nadmiar skóry szybciej zniknął po odchudzaniu,
  • pozbyć się cellulitu (wzmocnienie skóry właściwej to jeden z najlepszych sposobów na ten defekt),
  • pozbyć się rozstępów, zmniejszyć je lub zapobiec ich pojawieniu się.

Przy okazji skorzystają też włosy i paznokcie oraz śluzówki i tkanki nabłonkowe.

Kto nie powinien stosować Collagen Select (przeciwwskazania)

Producent zastrzega, że suplementu nie powinny stosować kobiety w ciąży, matki karmiące piersią i dzieci. To jedyne wykluczenia i przeciwwskazania.

Chociaż Collagen Select zawiera wyłącznie bezpieczne składniki te szczególne grupy osób powinny bardzo uważać i zdecydowanie powstrzymać się przed suplementacją.

Zastrzeżenie to dotyczy wielu suplementów.

Musisz też mieć na względzie fakt, iż w nadmiarze nawet bezpieczne składniki mogą szkodzić a przynajmniej powodować pewne skutki uboczne. Aby się przed tym uchronić, przestrzegaj zaleceń producenta odnośnie dawkowania. W praktyce oznacza to przyjmowanie jednej miarki suplementu (miarka jest dołączona do opakowania) raz dziennie.

Kolagen a skutki uboczne

Wspomniane wyżej skutki uboczne dotyczą suplementacji kolagenem jako takim. Pojawiają się na szczęście bardzo rzadko i zazwyczaj jedynie wtedy, gdy kolagen jest stosowany bez umiaru.

Do nieprzyjemnych objawów “przedawkowania” kolagenu należą przede wszystkim problemy z przewodem pokarmowym – zgaga, wzdęcia, nudności.

Przy czym warto wiedzieć, że w razie wystąpienia takich objawów najczęściej nie ma wcale potrzeby całkowitej rezygnacji z suplementacji. Wystarczy jedynie zmniejszyć dzienną dawkę kolagenu.

Skład i właściwości Collagen Select

Teraz to co najistotniejsze – czas omówić działanie składników Collagen Select. To ważne, bo jak na suplement kolagenowy ten produkt jest nietypowy. Dlaczego?

Otóż jako jedyny na naszym rynku Collagen Select zawiera specjalnie opracowany kolagen Verisol. Kolagen ten charakteryzuje się tym, że występuje w postaci bardzo małych cząsteczek, znacznie mniejszych niż w innych produktach. To z kolei sprawia, że cząsteczki te są lepiej przyswajane przez organizm i organizm znacznie bardziej korzysta na suplementacji.

Wysoką przyswajalność tej formy kolagenu potwierdzono wielokrotnie badaniami. Kolejne badania potwierdziły natomiast jego korzystny wpływ na skórę.

Efekty suplementacji kolagenem Verisol wyglądają tak:

Zauważ, że zwiększenie ilości kolagenu i elastyny nie tylko działa przeciwzmarszczkowo, ale może też, i to bardzo, pomóc ci w redukcji cellulitu czy rozstępów.  Ten efekt uzyskiwany jest jednocześnie i choćby z tego powodu warto stosować ten produkt.

> Collagen Select możesz najtaniej zamówić tutaj, sprawdź.

Oprócz kolagenu Verisol, którego głównym zadaniem jest zlikwidowanie niedoborów kolagenu w skórze, Collagen Select zawiera:

  • Ekstrakt z pszczelnika mołdawskiego DracoBelle™ Nu – ta substancja sprawia, że organizm wchodzi w stan zbliżony do stanu wywołanego przez tzw. restrykcję kaloryczną. Ten stan charakteryzuje się znacznym spowolnieniem procesów starzenia. Można osiągnąć go stosując rygorystyczne diety, ale dzięki pszczelnikowi diety te nie są potrzebne.
  • Witaminy i minerały takie jak: witamina A i C, niacyna, biotyna, ryboflawina, miedź i cynk. Te wszystkie mikroelementy mają silne działanie przeciwzmarszczkowe, bo są wprost niezbędne do regeneracji skóry, a bez większości z nich trudno też mówić o sprawnym syntetyzowaniu włókien kolagenowych.

Collagen Select moim zdaniem (plus inne opinie)

Suplementy wybieram zawsze bardzo ostrożnie i staram się dopasowyać je maksymalnie do moich potrzeb. Zwracam uwagę głónie na te produkty, których składniki są naturalne, a badania potwierdzają ich działanie. Oczywiście nie przebieram tak w “rutinoscorbinach”, ale jeśli chodzi o bardziej zaawansowane produkty takie, jak nutrikosmetyki na przykład – wybór zajmuje mi zawsze sporo czasu.

Nie inaczej było tym razem. Postanowiłam poprawić wygląd skóry i zacząć suplementację kolagenem. Zrobiłam rozpoznanie oferty rynkowej i wybrałam Collagen Select, jako najbardziej obiecujący suplement.

Po trzech tygodniach widzę już efekty jego działania. Skóra jest wyraźnie jędrniejsza, elastyczniejsza, ładniejsza, jakby wzrosła jej gęstość, a te miejsca, gdzie zaczynała się marszczyć – wygładzają się.

Ale to jeszcze nic. Moje uda okryte lekkim cellulitem też zaczynają dużo lepiej wyglądać, a rozstępy po ciąży też jakby stały się mniejsze. Tych ostatnich nie mierzyłam dokładnie, ale mam wrażenie, że i one znikają dzięki odbudowie struktur kolagenowych.

Inne opinie o Collagen Select

Na razie jest ich niewiele i są ogólnikowe. Polecam ci jednak zapoznanie się z opiniami na >> tej stronie. Szczególną uwagę zwróć na opinię kosmetologa. Jest naprawdę rzetelna.

Gdzie kupić Collagen Select i jaka jest jego cena?

Koszt suplementacji uzależniony jest od tego, na jak długo zaplanujesz kurację. Przy kupnie Collagen Select w większej ilości (np. na 6 miesięcy), zapłacisz taniej. Ceny zaczynają się od 95 zł, czyli są na normalnym poziomie.

 > Tutaj zamówisz Collagen Select najtaniej (sklep producenta).

I jak łatwo się domyślić, to właśnie sklep producenta jest najlepszym miejscem zakupów. Tak uważam, bo w oficjalnych sklepach zakupy są najbezpieczniejsze. A w tym przypadku dostajesz jeszcze gwarancję satysfakcji.

Aha, zapomiałabym:

Jeśli chcesz kupić jedno opakowanie Collagen Select na próbę, to TUTAJ zamówisz je aż 20 % taniej – to też sklep producenta z ofertą specjalną.

 

Anita Jurkin

pozdrawiam :-)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

− four = one