CLA – co to jest i czy pomaga?

CLA – co to jest i czy pomaga?
Rate this post

przemiana materii

Tabletki zawierające CLA cały czas cieszą się ogromną popularnością wśród osób odchudzających się. Zdaniem producentów, mają ułatwiać uporanie się z nadmiarem kilogramów. Ale na czym polega jego działanie? I czy faktycznie jest dobrym środkiem na odchudzanie?

CLA, czyli co?

CLA to sprzężony kwas linolowy. Należy do grupy nienasyconych kwasów tłuszczowych. Wykazuje dobroczynny wpływ na zdrowie. Przeprowadzone badania naukowe wykazują, że kwas linolowy zmniejsza ryzyko zachorowania na nowotwory, szczególnie raka piersi, wątroby, skóry oraz okrężnicy. Ponadto kwas linolowy zmniejsza prawdopodobieństwo zachorowania na cukrzycę typu II oraz choroby układu krążenia.

CLA na odchudzanie

Mimo wpływu CLA na zdrowie, kwas ten znany jest przede wszystkim ze swojego działania odchudzającego. Kwas linolowy działa na dwóch płaszczyznach jednocześnie, pozwalając spełnić marzenia o szczupłej sylwetce. Przede wszystkim CLA wspomaga redukcję tkanki tłuszczowe, a ponadto reguluje poziom cukru we krwi (zwiększa wrażliwość na insulinę), co zapobiega gwałtownym spadkom glukozy i niekontrolowanemu podjadaniu między posiłkami.

Okazuje się, że powyższe stwierdzenia nie są wyłącznie marketingowym bełkotem producentów. By zbadać wpływ CLA na odchudzanie, przeprowadzono wiele badań, które faktycznie potwierdzają działanie tej substancji.

Sprzężony kwas linolowy pozwala schudnąć bez konieczności zmiany dotychczasowych przyzwyczajeń wówczas, gdy organizm cały czas otrzymuje odpowiednią dawkę CLA. Im wyższa, tym lepsze efekty odchudzające można osiągnąć. Warto jednak mieć świadomość, że taka optymalna dawka pozwala na pozbycie się zaledwie 2-3 kilogramów w ciągu roku! Domyślam się, że nie takich wiadomości spodziewaliście się…

Rezultaty można przyspieszyć, dostarczając większą dawkę CLA. Problem w tym, że w 100 g tłuszczu znajduje się zaledwie 450 mg kwasu linolowego. To zdecydowanie za mało, by pozbyć się nadmiaru kilogramów w czasie krótszym niż 12 miesięcy.

Chcesz schudnąć? Wybierz suplementy z CLA

Tylko w ten sposób będzie można przyspieszyć efekty odchudzania. A to dlatego, że najlepsze preparaty z kwasem linolowym dostarczają nawet 1000 mg CLA.

CLA
Suplementów tego typu na rynku jest mnóstwo – różnią się ceną i co za tym idzie – także zawartością cennego składnika. Ja osobiście stawiam na CLA od Health Spark (do kupienia m.in. tutaj). Producent zleca przyjmowanie 3 kapsułek dziennie, co w sumie daje dawkę 3000mg CLA. I właśnie taka dawka na mnie działa na 100%. W 3 miesięcy kuracji udało mi się schudnąć prawie 10 kilo.

Oczywiście, żeby przyspieszyć efekty, należy postawić (jak zwykle zresztą) na racjonalne odżywianie. Mile widziana jest także aktywność fizyczna (ja ćwiczyłam 2 razy w tygodniu tylko). Mając taką „strategię” CLA okaże się świetnym wsparciem odchudzania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

six + three =