Opinie o zielonej kawie, które znalazłam na forach
4.8 (95.38%) 13 votes

Zielona kawa to ciekawy suplement. Opinie na jego temat są różne. Najwartościowsze z nich zebrałam w tym poście. Poznaj je i na tej podstawie podejmij decyzję odnośnie ewentualnej suplementacji zieloną kawą.

Zanim jednak przejdę do publikacji opinii, pokrótce nakreślę fenomen tego suplementu. Myślę, że warto, bo zielona kawa cieszy się jednocześnie i dobrą i złą sławą. Poznajmy więc dwie strony tego zielonego medalu.

Zielona kawa – opinie naukowców

Jeśli ufasz naukowcom i wyniki ich badań uważasz za najlepszy wyznacznik tego, czy dany suplement (składnik) działa, czy też nie, to poniższe ustalenia powinny przekonać cię do zielonej kawy. Nie są to opinie sensu stricto, bo większość publikacji zawierających opisy badań kończy się stwierdzeniami, że konieczne są dalsze eksperymenty, niemniej jednak wyniki zawsze są solidną przesłanką przemawiającą za lub przeciw badanym substancjom. Zieloną kawę badano wielokrotnie , i tak:

w badaniu z 2006 roku stwierdzono, że zielona kawa obniża ciśnienie u osób z łagodnym nadciśnieniem (źródło: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16820341),

w badaniu z 2007 skupiono się na wpływie zwykłej kawy i kawy wzbogaconej o kwas chlorogenowy (zielonej), badane osoby podzielono na dwie grupy, w grupie spożywającej kawę z kwasem chlorogenowym zanotowano większy spadek wagi (źródło: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18035001),

w 2011 roku w meta analizie dotychczasowych badań stwierdzono, że przyjmowanie ekstraktu z zielonej kawy może wspomagać utratę wagi (źródło: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2943088/)

w 2012 roku skupiono się na działaniu odchudzającym zielonej kawy, u osób otrzymujących standaryzowane ekstrakty doszło do utraty wagi na poziomie 8 kg, + / – 2 kg (źródło: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22291473),

w badaniu pilotażowym z 2014 roku stwierdzono, że ekstrakt z zielonej kawy może chronić przed chorobami układu krążenia, ale konieczne są dalsze badania dla potwierdzenia spektrum tej ochrony (źródło: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/25133164).

Zielona kawa – opinie dietetyków

Trudno znaleźć jakiekolwiek miarodajne opinie dietetyków na temat zielonej kawy. Jedyna rzeczowa i rozsądna, moim zdaniem wypowiedź dietetyka pojawiła się jakiś czas temu w serwisie Vitalia (http://vitalia.pl/artykul6300_Fenomen-zielonej-kawy.html), przytoczę więc jedynie konkluzję autorki – dietetyka Karoliny Łąkowskiej:

zielona kawa opinie dietetyka

Zielona kawa – opinie użytkowników na forach

I tu trudno wyłowić rzeczowe wypowiedzi. Oto, co użytkownicy / użytkowniczki for internetowych piszą na temat zielonej kawy:

Zielona kawa – opinie z forum kafeteria.pl

zielona kawa opinie forum kafeteria o kawie w saszetkach pozytywna zielona kawa opinie forum kafeteria pozytywna energia

Zielona kawa – opinie z forum wizaz.pl

zielona kawa opinie forum wizaz pozytywna

Zielona kawa – opinie z forum echodnia

zielona kawa opinie forum echodnia 3 negatywne

Zielona kawa – opinie z forum sklepzsuplementami.com.pl

zielona kawa opinie forum sklepzsuplementami pozytywne

zielona kawa opinie forum sklepzsuplementami negatywne

zielona kawa opinie forum sklepszuplementami pozytywna 1

Zielona kawa – opinie z forum zdrowie.wieszjak

zielona kawa opinie forum zdrowiewieszjak pozytywna

Zielona kawa opinie z for – podsumowanie

Wśród opinii na forach zdarzają się i negatywne, ale jeśli chodzi o merytoryczne oceny tzn. takie, które wydają się odnosić do rzeczywistych przykładów działania zielonej kawy, przeważają pozytywy. Co ciekawe wiele osób poleca zieloną kawę do picia, przyznając jednocześnie że jest jednak paskudna w smaku.

Spośród suplementów najwyższe oceny zbierają środki z ekstraktem z zielonej kawy z dużą ilością kwasu chlorogenowego takie, jak Green Coffee 5k. Po zapoznaniu się ze składem i warunkami zakupu stwierdzam, że to rzeczywiście może być ekstrakt najlepszy!

 

5 niezwykłych właściwości siemienia lnianego, które na pewno docenisz!
Wszystko, co Musisz Wiedzieć o Wodzie i jej Wpływie na Wagę i Odchudzanie

Anita Jurkin

pozdrawiam :-)

14 komentarzy

Zostaw komentarz

FEEDBACK

− osiem = dwa